NATO bez butów

NATO bez butów

Od ponad 2 miesięcy na włosku wisi przyszłość 100 pracowników garbarni w Lesznie Górnym i ich rodzin. Po opublikowanym przez TVN materiale, Inspektorat Ochrony Środowiska bezterminowo zamknął oczyszczalnię ścieków niezbędną do działania zakładu. Przyczyną interwencji było rzekome zanieczyszczenie rzeki metalami ciężkimi. Badania i analizy zarzutów nie potwierdziły, ale zakład od niemal 70 dni pozostaje zamknięty. Co ciekawe, garbarnia dostacza skórę, która jest wykorzystywana przez 11 krajów NATO i Ukrainę do produkcji butów dla żołnierzy.
Plan uratowania dostaw LPG

Plan uratowania dostaw LPG

Zaburzenie dostaw gazu LPG to zmartwienie milionów Polaków ogrzewających tym surowcem swoje domy, wykorzystujących gaz w procesie produkcyjnym czy korzystających z samochodów i maszyn rolniczych na ten rodzaj paliwa. Jeśli nawet Rosja zakręci kurek i zablokuje przewóz kolejowy alternatywą pozostają gazoporty. Ich możliwości rozładunkowe można w krótkim czasie zwielokrotnić– unikając tym samym kryzysu.
Akademia NBP zaprasza

Akademia NBP zaprasza

Rozpoczęła się rekrutacja na ekspercki kurs w ramach „Akademii NBP”, inicjatywy Narodowego Banku Polskiego. To wyjątkowa okazja do pozyskania kluczowej wiedzy z zakresu finansów, bankowości centralnej i polityki pieniężnej, bezpośrednio od profesjonalistów.
Lepiej gaście światło w przedpokoju. Prądu na zimę może nie być

Lepiej gaście światło w przedpokoju. Prądu na zimę może nie być

Kryzys energetyczny może być poważniejszy niż przewidywano. Gdy nadejdą niskie temperatury i mała wietrzność, mogą wystąpić problemy z dostawami odpowiedniej ilości prądu. Elektrownie mogą nie dać rady wyprodukować energii tyle, ile wynosi zapotrzebowanie. W dodatku import z zagranicy może nie być możliwy - ostrzega operator krajowej sieci energetycznej PSE.
"Wojna w Europie tworzy nowy układ sił". Zaważy na losach całego kontynentu?

"Wojna w Europie tworzy nowy układ sił". Zaważy na losach całego kontynentu?

Organizowane przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich Forum Ekonomiczne to niewątpliwie najważniejsza coroczna konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej. To miejsce, w którym padają propozycje konkretnych rozwiązań i innowacyjne idee. Forum Ekonomiczne od trzydziestu lat łączy wschód i zachód, a jego międzynarodowy wymiar daje szansę na to, aby zastępować stereotypy faktami, a opinie kształtować na podstawie rzeczowej wymiany myśli.