11 obserwujących
342 notki
525k odsłon
  920   0

Tylko 9 krajów w Europie nie zamknęło rynku pracy w pandemii. Wśród nich Polska

Irlandia zamknęła rynek pracy na ponad 5 miesięcy z powodu pandemii.
Irlandia zamknęła rynek pracy na ponad 5 miesięcy z powodu pandemii.

Uniwersytet Oksfordzki przeanalizował przeciwdziałanie pandemii COVID-19 w gospodarce. Z analiz wynika, że Polska znalazła się wśród krajów, które ani na jeden dzień nie zamknął miejsc pracy. 

Działająca na tej uczelni Blavatnik School of Government analizuje kroki podejmowane na różnych obszarach przez rządy państw w odpowiedzi na pandemię Covid-19.

W projekcie tym, nazwanym Oxford COVID-19 Government Response Tracker, zamieszczono zestawienie pokazujące, przez ile dni były zamknięte miejsca pracy w 30 krajach europejskich - 26 państwach członkowskich Unii Europejskiej, a także w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Islandii i Szwajcarii.

Wynika z niego, że w dziewięciu państwach nie były one zamknięte przez ani jeden dzień - są to Polska, Szwecja, Rumunia, Norwegia, Malta, Islandia, Grecja, Węgry i Finlandia.

Na drugiej stronie skali są Irlandia, gdzie były one zamknięte przez 163 dni, Włochy - 131 dni, Holandia - 110 dni, Wielka Brytania - 104 dni, Belgia - 97 dni i Francja - 84 dni. Z analizy wynika też, że przez 34 dni miejsca pracy zamknęły też Niemcy.

GW

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka