12 obserwujących
554 notki
644k odsłony
1071 odsłon

Do Marszałka Grodzkiego: zamiast orędzi i pomocy mecenasa, oczekuję porządnych wyjaśnień

Wykop Skomentuj40

Mimo okresu Świąt Bożego Narodzenia, nie da się uniknąć polityki. W żadnym zakresie. Nie da się od tego uciec.W sumie miałem nie zajmować się bieżącymi sprawami, ale jedna w końcu przelała czarę i kilka słów trzeba by o niej napisać. Mowa tu oczywiście o marszałku Senatu Tomaszu Grodzkim. A w zasadzie cały czas niejasno kwestie łapówek bądź też delikatniej pisząc innych "dziwnych "zachowań, które mogą być bulwersujące.nie zajmować się bieżącymi sprawami, ale jedna w końcu przelała czarę i kilka słów trzeba by o niej napisać. Mowa tu oczywiście o marszałku Senatu Tomaszu Grodzkim. A w zasadzie cały czas niejasno kwestie łapówek bądź też delikatniej pisząc innych "dziwnych "zachowań, które mogą być bulwersujące. Pan Marszałek nie dość, że wybrał sobie dziwny styl sprawowania urzędu (orędzie w każdej niemal sprawie, w sumie to jego przywilej, ja mu tego nie odmawiam), to zadziwia także w właśnie w kwestii oskarżeń co do jego osoby.

Ostatnio wypowiedział się w osobie swojego pełnomocnika mec. Dubois, znanego z obrony polityków i współpracującego z Romanem Giertychem. W swoim liście mecenas piszę o krokach prawnych, jakie zamierza podjąć T. Grodzki tym, co go oskarżają oraz stanowczo dementuje wszystkie zarzuty tam zawarte. Ogólnie mało pojęty czy zainteresowany wyborca łyknął by ten list i przestał zajmować się tą sprawą uznając ją za zamkniętą. Ja jednak postąpię inaczej i zwracam się do Pana Marszałka aby:

1. Dokładnie i szczegółowo odniósł się do wysuwanych wobec niego oskarżeń; takie ogólniki, jakie napisał mec. Dubois słyszymy od każdego polityka i jest to już "przejedzony" argument.

2. Przestał mówić, że ta sprawa ma wątki polityczne i że jest on zaszczuwany jak ś.p. P. Adamowicz. Otóż nie jest to w mojej ocenie sprawa polityczna, a obie kwestie jeśli już porównujemy, są raczej merytoryczne (szczególnie sprawa prezydenta Gdańska, gdzie były postawione konkretne zarzuty), a jeśli wątek byłby polityczny, to założę się, że PIS grałby tym na okrągło, a tutaj widać, że raczej to nie partia rządząca jest autorem tych oskarżeń.

3. Żądam wręcz, aby Pan Marszałek przestał zasłaniać się swoimi pełnomocnikami, współpracownikami czy też kolegami z partii, a sam jak przystało na mężczyznę stanął otwarcie, wytłumaczył się etc. 

4. I aby wreszcie był bardziej aktywny medialnie; jak na razie prócz orędzi nie słyszałem, aby udzielał on wywiadów, a jeśli już to jest to znikoma ilość. Pan Grodzki jest w końcu trzecią osobą w kraju, a to do czegoś zobowiązuje.

Apeluję też na marginesie, aby druga strona, tj. oskarżyciele bądź ci, którzy to wypuszczają byli bardzie konkretni; aby złożyli w całość, to co zostało powiedziane, poszli  z zawiadomieniem do prokuratury, CBA, a jeśli są to niepewne źródła informacji, to przestali co jakiś czas wrzucać newsy, bo to nie jest zabawa, a poważna sprawa, a wyborcy (w tym także ja) chcę, aby pewne kwestie były traktowane naprawdę na serio, nie na niby.

Wykop Skomentuj40
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka