1 obserwujący
29 notek
18k odsłon
  379   0

Lewica znienawidzona! Bezpartyjni szanowani!

BMJ
BMJ

Ostatnimi czasy postanowiłem przeprowadzić sondę wśród społeczności internetowej, cele sprawdzenia które ugrupowanie cieszy się najmniejszą sympatią. Dzięki temu mogłem uzyskać informacje odnośnie podejścia poszczególnych internautów do poszczególnych formacji, od małych, po opozycję i sprawującą władzę.

W ankiecie zastosowałem dość nietypową metodę. Chciałem sprawdzić nie tyle które ugrupowanie ma największe poparcie, ale zająć się ciekawszą kwestią. Które ugrupowanie cieszy się najmniejszą popularnością.


WOLNOŚĆ NAJBARDZIEJ AKTYWNA
image

W szybkim czasie udało się uzyskać głosy sympatyków Korwina. Definitywnie Lewica zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu. Zaraz za nią PO i PiS Pomijając oczywiście Konfederację najmniejszą wrogość wygenerowali Bezpartyjni, Revolution i Koalicja Polska.
PŁATNICY ATORA RÓWNIEŻ NIE ZASKAKUJĄ
image
Kolejną próbą byli Płatnicy Składek Atora. Na podium stanął PO-PiS i Lewica, najlepiej poszło Bezpartyjnym, Konfederacji i Revolution.
NA WOJNIE IDEI TAKŻE CIEKAWIE
image

NIEZŁA SYTUACJA KUKIZA I PSL NA SEKCJI POLITYKI POLSKIEJ

image
Tym razem role się nieco zmieniły. Najmniejsze poparcie zyskały partie prawicowe z różnym podejściem do gospodarki. Z kolei
Partie Lewicowe cieszą się największą estymą, co dziwne również KP i Bezpartyjni.
ELEKTORAT WIOSNY NIE UMIE CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM
Dopuściłem pewien błąd statystyczny oddanych głosów, ale to że niektórzy nie rozumieją lub nie czytają tego co im się napisało to nie mój problem. Głosów na stronie Wiosny mało, ale wyrzucając te dane przypadkiem na Lewicę to PiS Konfederacja z najmniejszym poparciem.
image

KUKIZ MA MAŁO WROGÓW
Spośród wszystkich wyżej wymienionych ugrupowań Kukiz zyskał małą ilość głosów, dzięki czemu śmiało można uznać że jest to formacja, mająca niewielu przeciwników. Wynika to częściowo z tego, że KP nie jest radykalne w swych postulatach. Do tego brak odium partii partycypującej wcześniej we władzy także pomaga. Przyczyną może też być zwyczajnie niski poziom zainteresowania.
PARTIA RZĄDZĄCA I OPOZYCJA UMIARKOWANIE NIELUBIANA
Z tego można wysnuć wniosek, że zarówno z lewej jak i z prawej strony nie cieszy się popularnością, ale też nie są to zawsze pierwsze wybory ankietowanych. Niemniej jednak słaba pozycja obu ugrupowań daje do myślenia.
LEWICA Z NAJGORSZYM WYNIKIEM
Najgorzej wypadła Lewica. Koalicja SLD, RAZEM i WIOSNY nie wydaje się dla internautów zbyt atrakcyjna i odstrasza od siebie, pomimo dziwnie wysokiego poparcia w sondażach.
KONFEDERACJA SIĘ TRZYMA

Nie udało się co prawda osiągnąć tak dobrej pozycji jak KP, ale mimo wszystko do najbardziej nielubianych również nie należy, choć mogłoby być lepiej.
BEZPARTYJNI MAJĄ NAJMNIEJ  WROGÓW
Bezpartyjni również albo nie brani pod uwagę, albo szanowani. Ostatecznie zyskali oni niewielki elektorat negatywny, ale również razem z Kukizem wyszli obronną ręką. Są mało kontrowersyjni i mało rozpoznawalni, co dało im bardzo małą ilość oponentów
REVOLUTION POMIĘDZY
Ani wybitnie lubiana, ani nienawidzona. Po prostu jest i tyle.
RANKING UGRUPOWAŃ NAJMNIEJ WARTYCH GŁOSU wg. Internautów
1. Lewica
2. PiS/PO

3. Revolution
4.Konfederacja
5.KP
6.Bezpartyjni

Źródła:
Dane z grup:

Płatnicy Składek Atora
Wojna Idei-grupa dyskusyjna
Wolność Forum Sympatyków
Sekcja Polityki Polskiej
Wiosna Biedronia Wrocław

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka