Eli Barbur Eli Barbur
414
BLOG

HEILUJĄCY TRUMP.

Eli Barbur Eli Barbur USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
TELAWIW OnLine: Niemieckie lewactwo w miarę zbliżania się terminu wyborów (24 września) świruje coraz bardziej, czego niezłym wskaźnikiem jest też wg mnie kompletna szajba na punkcie...Donalda Trumpa. Szczytem bezgranicznej tępoty popisał się tym razem utożsamiany z SPD tygodnik Der Stern, który ukazał się wczoraj z okładką – z „heilującym Trumpem” i napisem nawiązującym do hitlerowskiego „Mein kampf”. Tym samym wydawany w Hamburgu tygodnik pobił własny niekwestionowany rekord świata z 1983, kiedy to opublikował „Dzienniki Hitlera” będące zwykłym smrodliwym fejkiem.

IZRAEL NIE ODPUŚCI.

TELAWIW OnLine: Netanjahu poleciał wczoraj na spotkanie z Putinem w Soczi, żeby potwierdzić, iż Jerozolima w żadnym wypadku nie pogodzi się z ustanowieniem stałej obecności wojskowej Iranu w upadłej Syrii. Izraelczycy dają wyraźnie do zrozumienia, że ewentualne uderzenie na Persów związane byłoby też z obaleniem reżimu Asada.


@image

FOTA DNIA: Za trzy tygodnie (14 września) minie 150 lat od przełomowego momentu w dziejach ludzkości, kiedy to światlo dzienne ujrzał w Hamburgu pierwszy 200- stronicowy tomik Marksa pt. „Kapitał” (jakie są do dziś owoce tego quana wiadomo ogólnie).


TELAWIW OnLine: Monty Python wiecznie żywy... W Zjednoczonych Emiratach Arabskich (UAE) dwaj obywatele Singapuru wylądowali w pierdlu na rok, bo podczas zakupów w galerii handlowej w stołecznym Abu-Dhabi nosili damskie ciuszki & zachowywali się wyzywająco. Jeden z Singapurczyków zowie się Muhammad Fadli Bin Abdul Rahman, a drugi Nur Fitriah Ibrahim (ksywa: Fifi). W UAE, pomimo względnie liberalnego wizerunku, nie tolerują gejów i transgenderów, zaś Fifi w dodatku tylko udaje niewiastę, bo płci nadal nie zmienił...

TELAWIW OnLine: Francuski tygodnik satyryczny „Charlie Hebdo” ukazał się znowu z „prowokacyjną okładką”, która wywołała ostre tsunami w tamtejszym internesiu... Wielu Francuzów boi się, że malunek przedstawiający dwie osoby w kałużach krwi z białym vanem w tle... i napisem „Islam religią wieczystego pokoju” - odpali kolejną falę terroru. Szef pisma "Riss" Sourisseau ripostuje, że „najwyższy czas, aby zastanowić się nad rolą religii w eskalacji terroryzmu”. Obym się mylił, ale wg mnie ten czas dawno minął; poza tym oczywiście: Je Suis Charlie.

Eli Barbur
O mnie Eli Barbur

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY. Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima. FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin)

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka