Prawda bez politpoprawności
Mówię prawdę o wydarzeniach w Polsce i na świecie
5 obserwujących
153 notki
131k odsłon
1297 odsłon

Reprezentacja Polski - obraz nędzy i rozpaczy

Wykop Skomentuj41

Jesteśmy już po dwóch kolejnych meczach naszej reprezentacji. O ile po meczu z Izraelem można było się łudzić że coś się poprawiło, tak teraz widać że nie tylko nie zanotowaliśmy progresu ale jest regres. Regres nie tylko w grze ale i wynikach - o ile w poprzednich meczach graliśmy podobnie źle (oprócz tego z Izraelem, choć bardziej to przeciwnicy sami sobie wbijali te bramki niż my) tak wtedy udawało nam się wymęczyć wygraną a teraz już nie wygrywamy. Fatalna porażka ze Słowenią i cudem wywalczony remis z Austrią na Narodowym.

Co wiemy po tych meczach ? Nie funkcjonuje środek pola, Zieliński nie rozgrywał jak potrafił to robić w swojej najlepszej formie, Klich nie wyglądał jakby grał w Leeds - dobrym angielskim klubie gdzie błyszczy w tamtejszych meczach, w meczu ze Słowenią całkowicie zawiodła obrona, Michał Pazdan dał się wyprzedzić przy drugiej bramce dla Słoweńców, trochę lepiej wyglądało to z Austrią gdy do składu wrócił Kamil Glik gdzie dobrze wyglądała współpraca z Janem Bednarkiem, ten drugi miał kilka dobrych wybić piłki a po jednej z takich sytuacji Arnautovic zdenerwowany kopnął nogą w słupek. Jednak nadal nie wyglądało to idealnie ale wielokrotnie ratowało nas albo nieskuteczność Austriaków albo Łukasz Fabiański który był najlepszym piłkarzem meczu, szczególnie musiał zachować zimną krew w sytuacjach sam na sam. Może zastanawiać dlaczego Brzęczek w każdym meczu wystawia Bereszyńskiego na lewej obronie choć jego nominalna pozycja to prawa obrona, na lewej obronie powinien grać Maciej Rybus.

Sytuacji dużo w obydwu meczach nie mieliśmy, ze Słowenią oddaliśmy tylko jeden celny strzał. Z Austrią też niewiele tych sytuacji było ale jedna z nich była naprawdę stuprocentowa, ciężko uwierzyć że tej klasy zawodnik jak Robert Lewandowski nie wykorzystał idealnego dośrodkowania Kamila Grosickiego, wystarczyło tylko skierować piłkę w kierunku bramki a cieszylibyśmy się z gola.

Patrząc na tabelę mamy 13 punktów i jesteśmy liderem, druga w kolejności Słowenia ma 11 punktów po tym jak wczoraj wygrała z Izraelem 3:2, obyśmy nie pożałowali tej porażki z nimi. Trzecia w kolejności Austria ma 10 punktów. Czwarty Izrael ma 8 punktów, tyle samo co piąta Macedonia. Łotwa to absolutny outsider i nie zdobyła jeszcze punktów w żadnym spotkaniu.

Mamy dużą szansę awansować na Euro 2020 i pewnie tak się stanie, jednak gra naszej reprezentacji przed głównym turniejem nie napawa optymizmem, jeszcze wiele się musi zmienić.

Wykop Skomentuj41
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport