z szuflady amatora
Amatorska poezja i proza z różnych gatunków. Zapraszam wszystkich chętnych do publikacji swoich utworów, często zapomnianych w przepastnych szufladach...
1 obserwujący
691 notek
89k odsłon
188 odsłon

Kasta "nadsędziów dobrej zmiany" kontratakuje ..

Wykop Skomentuj23

źrodło:

https://wiadomosci.wp.pl/sedzia-do-andrzeja-dudy-jest-pan-marnym-prezydentem-rzecznik-dyscyplinarny-wszczal-postepowanie-6469162254464641a

Sędzia do Andrzeja Dudy: Jest pan marnym prezydentem. Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie ..

- sędzia składał swoją przysięgę w oparciu o Konstytucję, na którą przecież również przysięgał dr. prawa A. Duda, obejmując urząd Prezydenta RP - stając się w tym momencie strażnikiem Konstytucji. I co?!! .. czyja to wina, że ów strażnik Konstytucji łamie ją co i rusz, a sędzia jedynie wyraził opinię co najmniej połowy Polaków?!!

Według mojego skromnego zdania - emeryta z z 3/4 wieku na grzbiecie - prezydent A. Duda znieważył co najmniej połowę Polaków, nie przestrzegając zapisów Ustawy Zasadniczej (Konstytucji) na którą przysięgał, a której to obowiązujące ustawodawstwo stanowić miało tarczę obronną przed zakusami takich jak on - wyznawców PiS-lamu.

To co ma zrobić sędzia, znający się zapewne nie gorzej na przepisach prawa od Andrzeja Dudy? Ma przemilczać ewidentne łamanie tegoż prawa przez pierwszą osobę w państwie?!!! To dopiero stanowiłoby sprzeniewierzenie się swojej - jako sędziego - przysiędze, plamiąc jego honor. Bo o honorze samego Andrzeja Dudy nie wspomnę ..

Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo