z szuflady amatora
Amatorska poezja i proza z różnych gatunków. Zapraszam wszystkich chętnych do publikacji swoich utworów, często zapomnianych w przepastnych szufladach...
1 obserwujący
654 notki
82k odsłony
80 odsłon

Prawdy vs mity powiązane z gazetą Правда

Wykop Skomentuj

Burza wokół PRL-owskiego generała.

źródło:

https://wiadomosci.wp.pl/burza-wokol-prl-owskiego-generala-ostra-wymiana-zdan-walesy-z-cenckiewiczem-6370542099015809a

Gen. Michał Janiszewski (który - dopisek autora notki) uniknął wyroku, powinien usiąść na ławie oskarżonych za wprowadzenie stanu wojennego, ale do tego nie doszło. Prokurator z IPN niesłusznie uznał, że nie żyje. Zmarł 10 lat później.

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie złożył poseł PO Krzysztof Brejza.

"Największy skandal w historii RP związany z rozliczaniem komunizmu - celowe usunięcie z aktu oskarżenia gen. Janiszewskiego, twórcy WRON. Patrona karier wpływowych osób środowiska PiS. PiS-owscy prokuratorzy uśmiercili żyjącego generała"

"Funkcjonariusz Cenckiewicz (historyk związany z IPN) tak krył gen. Michała Janiszewskiego, że nawet nie umieścił go w swojej książce o wpływach sowietów w LWP, a przecież Janiszewski był jednym z głównych pośredników Moskwy. Sympatia do kierowcy Macierewicza czy sekretarki Kaczyńskiego?" - zapytał były działacz "Solidarności" Krzysztof Król.

#

Przerażająco / porażający kolejny już dowód, ukazujący bardzo głębokie powiązania środowiska PiS - dawniej i dziś, z nadzorcami PRL, będącymi na usługach Moskwy. Jakich jeszcze dowodów możemy się spodziewać w dalszej penetracji historycznych prawd?

Zapewne takich, które wymażą z najnowszej historii mit o "patriotyzmie" założycieli i obecnych przywódców PiS, wskazując jednocześnie na cele, jakie im przyświecały od początku ich działalności politycznej, całkowicie zgodnej z oczekiwaniami Kremla.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale