mniejwięcej brydż
oraz struganie w aDNA
15 obserwujących
207 notek
70k odsłon
319 odsłon

Słowianin - wystrugaj sobie sam!

Fernandes fig. 1
Fernandes fig. 1
Wykop Skomentuj5

Ochra, to  czerwony hematyt moim zdaniem i tyle, teraz.

 

2c/ cyt. z manifestu wolnych ludzi: 

"Ale pierwotni Słowianie ZAWSZE BYLI BOGACI, WOLNI i HOJNI." 

"Jak Wam się podoba wizja Dumnego Narodu Lechów, Ariów i Panów"

Ja p....... znów ten sam bełkot co wyżej w "nczas" ?

Polacy, to nie Ariowie, którzy zaś nie byli Lechitami, a Ariowie nie są dziadkami Prasłowian.

Scytowie to nie Polacy, ino Skołoci, przynajmniej część z nich, bo Herodot przy tym określeniu podał zwyczaje pogrzebowe, które zweryfikowała obecna archeologia (wybaczcie, że piszę więcej niż w ogłoszeniu, ale oni tak wieszczą) - są źródła.

Co do zawsze hojnej i bogatej rasy Panów, to polecam targ niewolników w Pradze lub Kostantynopolu - są źródła!

2x/Żadna lawina słowiańska się nie potoczy jeśli, miast podpierać się genetyką, wieszczowie będą pociskać swoje nie pasujące do nauki teorie:

x1/

A będą jakieś ezoteryczne przemyślenia?:

"bo podejście do materii bardzo związane jest z Duchowością Słowian" - a jakieś nawiązania do czegoś, kogoś będą?,

bo ja bym chciał posłuchać o słowiańskim łagodnym rozumieniu świata, ich zgodność z matką naturą itd, w porównaniu do podboju Indii jaki się dokonał i Europy (no- jej połowy), bo Ariowie i Słowianie to ta sama halplogrupa (hg)

A może w końcu ktoś pokusi się o rozsądna rekonstrukcję słowiańskich bogów - oj da się. Ino, imho, wyglądali inaczej, niż ich widzą współcześni rodzimowiercy.  

I tak piękna katastrofa będzie (albo i nie, bo wiara to wiara), gdy rodzima wiara przodków "zastrajkuje" innym sensem.

x2/

Posłuchamy znów o tajemnym pochodzeniu hg R1a, na podstawie badań DNA opartych o dane zasysane ze współczesnych populacji? Od kiedy droga jest w genach zapisana?? o tajemnym pochodzeniu hg R1a, na podstawie badań DNA opartych o dane zasysane ze współczesnych populacji? Od kiedy droga jest w genach zapisana??

Ja myślałem , że to kolejne mutacje od genetycznego tatusia Adasia (w przypadku Y-dna) z Afryki 250-300 tys lat bp, do jego praprpaprpaprawnusia z XXIw z Europy? Ale pierniczę, ja się mogę mylić Oni nie!

x3/

Będzie pewnie o złej północnej drodze Prasłowian do środ. Europy (poprawna z aDNA i geograficznie sensowniejsza oraz krótsza)

w kontrze do tej jedynie słusznej południowej, na około z Ukrainy, przez ujście Dunaju, Kotlinę Karpacką i Bramę Morawską

nie ma dokładnych danych ale brzytwa Ockhama winna działać

Ale jeśli pn. droga jest właściwa, to teoria PCT (paleolityczna ciągłość językowa), Alinei i wsp. nie działa! - a to ten włoski? profesor ją sformułował i tak pięknie pasuje ona do metalurgii w Karpatach, i skryptu Vinca - to nie ta migracja, nie to aDNA!!

Totalnie inne hg. Wcześni europejscy rolnicy to uczynili, migrując z Anatoli (w której na 100% nie było R1a- total fatal maind error)

Znaczy dowiemy się pewnie zaraz, jak to dzielne chłopaki z R1a palili się po śmierci, bo zamaskować ślady swego pobytu.

W całej wschodniej Europie się nie palą (tylko w Karpatach i jeszcze o dziwo wcześnie w mezolicie na terenach Polski- tylko jak to robili , skoro w mezolicie w E.śr. R1a nie było!! Bo w tym co mówią naukowcy nie ma nic o paleniu, czyli jak poniżej.

Opracowanie Fernandes i wsp 2018:

https://www.nature.com/articles/s41598-018-33067-w

Polecam rys nr: 1 i  5. I uwierzcie marker R1a, to EHG (wsch. łowcy-zbieracze) 

Ciekawe są też kierunki tego palenia pogrzebowego, bo: pierwej są na górze (mezolit- Polska) i palą się, potem schodzą w Kotlinę Karpacką i palą się, by nagle wrócić do Polski z Ukrainy przez Karpaty jak Sznurowcy, czyli KCS, już się nie paląc do palenia zwłok.  

Ale jak to Słowianie nie mieli swojego paleolitycznego języka, nie mieli prototypu pisma w Vinca?

No nie mieli!- znaczy gadali bo ród genetycznie ma ponad 20 tys lat, ale jak, kiedy, kto - wybaczcie państwo, ja mięknę.

Wygląda na to że Prasłowiańskie ludy nawet koło załapały od obcych )))

Gdy słyszę te teorie, to chce mi się odpalić na nowo bloga, i z brydża oraz pokera, pójść w stronę aDNA.

Temat arcyciekawy i intrygujący, momentami nudny i cholernie trudny (genetyka i statystyka- szczęśliwie są inni mądrzejsi)

Podoba mi się logo zjazdu ( graficznie w "10" trafiony sens zagadnienia), ale oni nawet z faktem, że swastyka pochodzi z Mezine, Ukraina 11-12-13 tys bp czy też BC (nie pamiętam), się nie zgadzają.

pzdr i bomba, kto dotrwał ten trąba!

Zobacz galerię zdjęć:

Fernandes fig. 5
Fernandes fig. 5
z Fernandes i wsp 2018
Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale