Po co tytuł?
Po co motto?
1 obserwujący
12 notek
8459 odsłon
96 odsłon

Konstytucja....

Wykop Skomentuj3

Odnoszę wrażenie, ze niektórzy, wzmożeni patriotycznie autorzy notek na portalu S24 - nie tylko nie znają PRAWA, ale rónież nie znaja roty przysięgi ludzi, którzy na codzień stoją w obronie porządku i wolności naszego Państwa.

Więc może warto przypomnieć:

Przysiega poselska:

"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej." 

Przysiega policji:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję:służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny,strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej,przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych.Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej." 

Przysiega wojska:

„Ja, żołnierz Wojska Polskiegoprzysięgamsłużyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej,bronić jej niepodległości i granic.Stać na straży Konstytucji,strzec honoru żołnierza polskiego,sztandaru wojskowego bronić.Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie,krwi własnej ani życia nie szczędzić.Tak mi dopomóż Bóg.” A co do nieznajomości prawa - Przestańcie, fałszywi patrioci, stawiać równie fałszywą tezę, ze stajemy przed wyborem - albo Konstytucja albo życie ludzi.

Nie ma takiej alternatywy. Ustawa zasadnicza - być może ułomna w wielu aspektach, ale daje doskonałe narzędzia aby zgodnie z prawem chronić ludzi w czasach pandemii.

A co do posiedzeń Parlamentu - naprawdę tak się boicie o posłów? Nie są gotowi na minimalne nawet narażenie własnego życia?

A tak łatwo przychodzi Wam szafowanie życiem lekarzy... Bo to na tym portalu, można było się naczytać jakich to wstrętnych mamy medyków. I teraz żadna z tych osób, pisząca najcięższe kalumnie na tym portalu o ludziach tego zawodu, NIE ODSZCZEKAŁA tych słów.... W chwili - gdy posłowie chronią się za tabletami - to własnie lekarze stoją oko z chorobą niosąc ludziom pomoc....


Jestaście "klawiaturowo" odważni - i tak samo patriotyczni....

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale