To i owo
Przez poznanie do poznania...
14 obserwujących
490 notek
176k odsłon
2045 odsłon

Odpowiedź doradców Donalda Trumpa na draństwo Demokratów....

Wykop Skomentuj56


image


Impeachment to zwykłe polowanie na czarownice albo sowiecki pokazowy sąd z czasów stalinowskich.....image
Adwokata Donalda Trumpa, Rudy Giuliani, w wywiadzie udzielonym Fox News w sobotę, argumentował, że dwa artykuły dotyczące impeachmentu wobec prezydenta powinny zostać niezwłocznie oddalone na początku procesu senackiego Trumpa.


https://twitter.com/i/status/1216186748738441216Giuliani powiedział, że te dwa artykuły, to rzekome nadużycie władzy i utrudnianie postępowania Kongresu, nie są aktami niemożliwymi do oddalenia na mocy Konstytucji. 

Były burmistrz Nowego Jorku stwierdził, że te artykuły nie są nawet przestępstwami i dlatego powinny zostać oddalone przez Sąd Najwyższy.

Giuliani przyznał, że w Konstytucji nie ma niczego, co wyraźnie dałoby Sądowi Najwyższemu władzę nad Kongresem w sprawie impeachmentu, ale Giuliani wskazał również, że nie ma w Konstytucji niczego, co wyraźnie dałoby Sądowi Najwyższemu uprawnienia do uznania ustawy uchwalonej przez Kongres za niekonstytucyjną.

Giuliani argumentował, że Sąd Najwyższy powinien podobnie postąpić tak, jak w decyzji Madison, aby rozwiązać konflikt między dwoma stronami władzy.

Adwokat prezydenta powiedział, że artykuły dotyczące impeachmentu przeciwko prezydentowi mogą zostać oddalone na początku procesu senackiego w taki sam sposób, jak inne zarzuty są usuwane na początku wielu procesów karnych. Giuliani zauważył, że przywódca większości Senatu, Mitch McConnell, zarządza w Senacie, ale naczelny sędzia John Roberts będzie mógł je odrzucić.

Gdyby oba artykuły przeciwko prezydentowi Trumpowi zostały odrzucone w obu przypadkach, Giuliani argumentował, że byłoby tak, jakby prezydent nigdy nie został oskarżony.

„Cóż, wtedy staje się jedynym impeachmentem odrzuconym za niezgodność z konstytucją” - powiedział Giuliani

 „Powiedziałbym, że jeśli to jest niezgodne z konstytucją, jest nieważne. To tak, jakby nie powinno się to wydarzyć. Jest całkowicie nielegalne”.

Jeśli to nie nastąpi, Giuliani ostrzegł, że frywolne impeachmenty staną się prawdopodobnie regularnym zjawiskiem w Waszyngtonie to będzie zła praktyka która może zagrozić amerykańskiej demokracji....

Były główny strateg Białego Domu, Steve Bannon, wzywa prezydenta, by nie podawał adresu stanu Unii ( potrzebnego do dostarczenia Prezydentowi informacji o toczącym się przeciwko niemu postępowaniu), dopóki nie zostanie uniewinniony przez Senat w nadchodzącym procesie o impeachment. Bannon rozmawiał w niedzielę z Marią Bartiromo z Fox News.


https://twitter.com/i/status/1216444337220964352Bannon powiedział, że proces impeachmentu Trumpa będzie „procesem stulecia”, ponieważ Demokraci popełnili „zbrodnię stulecia”, próbując unieważnić wyniki wyborów prezydenckich w 2016 r.

„To dotyczy kierunku Stanów Zjednoczonych Ameryki” - powiedział Bannon. „Chodzi o pokój i dobrobyt świata. Polityka Donalda Trumpa działa. I właśnie dlatego [Nancy Pelosi] działała powoli. Zachęcała Prezydenta do stworzenia stanu Unii, a potem celowo powolnym krokiem poszła, ponieważ chce w trakcie procesu zobaczyć nagłówek w „New York Timesa”: „Pod chmurą niepewności Trump zwraca się do narodu”.

Prezydent Trump musi zostać uniewinniony, bo to wynika z faktów...

Bartiromo naciskał na Bannona, aby wyjaśnił, do czego dokładnie wzywa prezydenta Trumpa, aby powiedział  Pelosi o przemówieniu o stanie Unii.


Bannon powiedział również, że prezydent powinien domagać się świadków, mówiąc, że nie ma nic, co były ambasador w ONZ John Bolton i szef sztabu Białego Domu Mick Mulvaney „mogą powiedzieć, że to będzie wielka sprawa”.....

Były główny strateg powiedział również, że Trump powinien zaprosić członków Domu (Izby Reprezentantów), takich jak Mark Meadows i Jim Jordan, aby pomogli mu w obronie.

„Wiem tylko, że prezydent Trump musi chronić urząd, godność i majestat prezydenta - dla przyszłych prezydentów... To zbrodnia stulecia. To była zbrodnia stulecia to próbował zamachu stanu na urzędującego prezydenta, który ma rację ”.

.......

Od siebie dodam, że Lady Nancy Pelosi ma rękę zanurzoną w pełnym nocniku po łokieć....

Wykop Skomentuj56
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka