To i owo
Przez poznanie do poznania...
20 obserwujących
657 notek
289k odsłon
519 odsłon

Prezydent Donald J. Trump został uniewinniony przez Senat

Wykop Skomentuj19

Prezydent Donald J. Trump został uniewinniony przez Senat

Prezydent Donald J. Trump został uniewinniony przez Senat za nadużycie władzy i utrudnianie śledztwa Kongresu.

Republikanie, z wyjątkiem senatora stanu Utah, Mitta Romneya, głosowali za uniewinnieniem prezydenta Trumpa z obu zarzutów. Romney głosował tylko za uniewinnieniem z powodu utrudniania śledztwa Kongresu. Demokraci głosowali za skazaniem z wszystkich zarzutów.

Artykuł I (nadużycie władzy): 48–52 (niewinny)


imageArtykuł II (utrudnianie śledztwa Kongresu): 47–53 (niewinny)


image


„Dwie trzecie obecnych senatorów, nie uznało winy Prezydenta, Senat uznaje, że pozwany Donald John Trump, Prezydent Stanów Zjednoczonych, nie jest winny, jak postawiono w pierwszym artykule o oskarżeniu”- sędzia główny John Roberts.


https://twitter.com/i/status/1225172557390848000


 „Dwie trzecie obecnych senatorów, nie uznało winy Prezydenta, Senat uznaje, że pozwany Donald John Trump, Prezydent Stanów Zjednoczonych, nie jest winny zgodnie z drugim artykułem o impeachment”.

„Dlatego zarządzono i uznano, że wspomniany Donald John Trump niniejszym zostaje uniewinniony ze wspomnianych artykułów” - kontynuował Roberts, kończąc proces.

„Dzisiejsze głosowanie w sprawie uniewinnienia prezydenta Trumpa kończy ostatecznie polityczne polowanie na czarownice, to mroczny moment w historii naszego kraju, który zmarnował miliony dolarów podatników”, oświadczyła przewodnicząca RNC Ronna McDaniel.

 „Po raz kolejny Demokratom nie udało się usunąć głosów 63 milionów Amerykanów i zniszczyć prawidłowo wybranego Prezydenta. Naród amerykański wygrał dzisiaj, ale nie zapomni podziału, który Demokraci wprowadzili w naszym kraj przez okres trzech lat. To W listopadzie wyborcy będą pociągać do odpowiedzialności Demokratów przy urnie wyborczej i głosować za ponownym wyborem prezydenta Trumpa i Republikanów….. ”.


Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka