To i owo
Przez poznanie do poznania...
22 obserwujących
675 notek
304k odsłony
253 odsłony

Prezydent Donald Trump zapełni wakat w Sądzie Najwyższym USA

Wykop Skomentuj12

Prezydent Donald Trump zapełni wakat w Sądzie Najwyższym USA

Prezydent Trump powiedział w sobotę, że Republikanie mają „obowiązek” zapełnić wakat w Sądzie Najwyższym pozostawiony przez sędziego Ruth Bader Ginsburg „bez zwłoki”.

Oświadczenie prezydenta zostało wydane po tym, jak przywódca większości w Senacie Mitch McConnell (Republikanin). Zaledwie kilka godzin po śmierci Ginsburga, obiecał, że kandydat Trumpa do Sądu Najwyższego „otrzyma głos w Senacie Stanów Zjednoczonych”.

„Senat i naród opłakują nagłą śmierć Ruth Bader Ginsburg i zakończenie jej niezwykłego życia w Ameryce” - powiedział McConnell w oświadczeniu.

Tymczasem lider mniejszości w Senacie Chuck Schumer (Demokrata) powiedział w piątek, że wakat w Ginsburgu nie powinien zostać obsadzony, dopóki „nie mamy nowego prezydenta”.

Historia jest po stronie Republikanów, jeśli chodzi o obsadzenie wakatu teraz. Jest precedens. Sędziowie Sandra Day O'Connor i nieżyjący już John Paul Stevens zostali zatwierdzeni w mniej niż w 40 dni.

W tej chwili McConnell ma głosy, aby przeforsować tego kandydata. Jednocześnie nie ma miejsca na błędy. Sens. Mitt Romney, Susan Collins i Lisa Murkowski prawdopodobnie sprzeciwiają się głosowaniu; Murkowski ma ostatnią szanse, może wypaść z partii i Senatu. Nie może być dalszych dezercji.

Sen.Thom Tillis, który kandyduje do reelekcji i zasiada w Senackiej Komisji Sądownictwa, zasygnalizował dziś, że jest za obsadzeniem wakatu RBG.

Sen. Ted Cruz i inni zauważyli, że biorąc pod uwagę szansę, że te wybory zostaną rozegrane jak szalone i prawdopodobnie wiele protestów trafi do Sądu Najwyższego, nie może dojść do sytuacji, w której będzie remis 4-4.

Przewodniczący Senackiej Komisji Sądownictwa Lindsey Graham popiera apele prezydenta Donalda Trumpa do Republikanów o obsadzenie wakatu Sądu Najwyższego pozostawionego przez nieżyjącą już sędziego Ruth Bader Ginsburg.

Graham, który miał nadzorować rozprawę w sprawie nominacji kandydata do Sądu Najwyższego wybranego przez prezydenta Trumpa, powtarza różnicę między dniem dzisiejszym a 2015 rokiem, kiedy nie powiodła się nominacja prezydenta Baracka Obamy na sędziego Merricka Garlanda. Odrzuca też wykłady Demokratów na temat przyzwoitości i uczciwości w następstwie przesłuchań  Kavanaugh.

Graham, który przewodniczy Komisji Sądownictwa Senatu, zauważył, że zarówno Senat, jak i Biały Dom są w rękach Republikanów, w porównaniu z 2016 r., kiedy Senat w rządzie GOP odmówił Garland przesłuchania.

 Prezydent Trump opublikował niedawno listę potencjalnych kandydatów do Sądu Najwyższego, których rozważa w drugiej kadencji. Joe Biden odmówił ujawnienia, kogo mógłby nominować.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1075602,oto-lista-potencjalnych-kandydatow-do-sadu-najwyzszego-usa-prezydenta-trumpa

Zobaczmy co się stanie, do dnia wyborów pozostały 44 dni.

Od siebie dodam, że Joe Biden został zasypany finansami wielkiego kapitału i nieznanego pochodzenia ma 150 milionów USD przewagi nad Trumpem...

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1076361,dziwne-finansowanie-kampanii-prezydenckiej-joe-bidena


Donald Trump otrzymuje drobne datki od zwykłych obywateli.

https://www.salon24.pl/u/dziobatyxyz/1077155,dostalem-list-od-prezydenta-trumpa-sensacja-absolutna

Musiał wycofać się z wielu emisji reklam. Financial Times donosi, że Trump wycofuje się z reklam telewizyjnych pośród kryzysu finansowego kampanii.

MSN donosi, że Trump Money Crunch ogranicza jego opcje pola bitwy.

 Biden zareagował dużym zakupem na platformach telewizyjnych i cyfrowych, który na niektórych kluczowych rynkach mediów okazał się praktycznie bezkonkurencyjny.

W tym miesiącu Biden zdominował prezydenta na falach radiowych w Arizonie, a Republikanie twierdzą, że w rezultacie ucierpi na tym bilet GOP. „Byli poza anteną przez osiem dni w Arizonie” - powiedział agent GOP, który monitoruje stan.

„Jest jedna kampania, która działa u podstaw - i to Trump” - powiedział Jeff Burton, republikański strateg w Teksasie. „Puka do miliona drzwi tygodniowo. Biden puka do zera”.

Wybór kandydata do Sądu Najwyższego przenosi kampanie wyborczą do Senatu, to dar z nieba...Jeśli nie będzie zdrady w szeregach Republikańskich senatorów  to Trump przeforsuje konserwatywnego kandydata i wygra reelekcję….

Cały kraj, wszystkie stany będą śledzić relacje…

To nowa sytuacja i wielki zwrot tej kampanii...

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka