To i owo
Przez poznanie do poznania...
22 obserwujących
675 notek
304k odsłony
584 odsłony

Chińskie interesy rodziny Bidena – część druga

Wykop Skomentuj10

Chińskie interesy rodziny Bidena – część drugahttps://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1083491,giuliani-ujawnia-informacje-o-interesach-rodziny-bidena-z-komunistami-z-chrl

(część pierwsza)


https://nypost.com/2020/10/15/emails-reveal-how-hunter-biden-tried-to-cash-in-big-with-chinese-firm/
Informacje cenzurowane przez Facebooka i Twittera

Według nowych e-maili otrzymanych od The New York Post Joe Biden kłamał, nie wiedząc, co jego syn, „myśliwy”, robi w związku z jego interesami biznesowymi. Nowe e-maile sprawiły, że Hunter Biden i wszystkie jego złe nawyki znów znalazły się w centrum uwagi. E-maile zostały odkryte po tym, jak Hunter zostawił swojego Macbooka Pro w warsztacie w Delaware w 2019 roku. Zapomniał go odebrać.

Dowiedzieliśmy się dużo więcej o stosunkach między Ukrainą a Burismą. Burisma to firma energetyczna, w której Hunter jest w zarządzie, zarabiając 50 000 $ miesięcznie, rzekomo sprzedając dostęp do najważniejszych urzędników Obamy.

 Starszy Biden powiedział, że nic nie wie, cóż, e-mail pokazuje, że Hunter przedstawił swojego ojca kierownictwu w firmie Burisma.

Teraz mamy tego e-maila ze szczegółami jego prezentacji skierowanej do chińskiej firmy, propozycji milionów dolarów i jakiejś osoby zidentyfikowanej jako „wielki facet” w e-mailu myśliwego? Kto to jest? Czy to Joe? Nie wiemy, ale te e-maile to tylko wierzchołek góry lodowej (przez NY Post):

Hunter Biden prowadził lukratywne transakcje z udziałem największej chińskiej prywatnej firmy energetycznej - w tym jedną, o której powiedział, że byłaby „interesująca dla mnie i mojej rodziny” - otrzymali e-maile z programu The Post.

Jeden e-mail wysłany do Bidena 13 maja 2017 r., Z tematem „Oczekiwania”, zawierał szczegółowe informacje na temat „pakietów wynagrodzeń” dla sześciu osób zaangażowanych w nieokreślone przedsięwzięcie biznesowe.

Biden został zidentyfikowany jako „Przewodniczący / Wiceprzewodniczący w zależności od umowy z CEFC”, co jest wyraźnym odniesieniem do byłego konglomeratu CEFC China Energy Co.

Jego pensja została ustalona na „850”, a e-mail zawierał również informację, że „Hunter ma pewne oczekiwania biurowe, które omówi”.

[…]

Kolejny e-mail - wysłany przez Bidena w ramach łańcucha 2 sierpnia 2017 r. - dotyczył umowy, którą zawarł z nieżyjącym już prezesem CEFC, Ye Jianmingiem, w sprawie częściowego posiadania holdingu, który miał zapewnić Bidenowi ponad 10 milionów dolarów rocznie.

Ye, który miał powiązania z chińskimi służbami wojskowymi i wywiadowczymi, nie był widziany od czasu zatrzymania go przez chińskie władze na początku 2018 roku, a CEFC zbankrutowało na początku tego roku, według doniesień.

Biden napisał, że Ye osłodził warunki wcześniejszego, trzyletniego kontraktu konsultingowego z CEFC, który miał płacić mu 10 milionów dolarów rocznie „za same wprowadzenie”.

Pisał o tym NY Post z innym artykułem o chińskich powiązaniach Huntera:

Jednak transakcje Huntera Bidena w Chinach zyskały znacznie mniejszą kontrolę - w tym ponad miliard dolarów na jego przedsięwzięcie biznesowe zaledwie kilka dni po wizycie w Pekinie ze swoim wpływowym ojcem.

W 2009 roku Hunter Biden i Christopher Heinz, pasierb byłego sekretarza stanu Johna Kerry'ego, założyli Rosemont Seneca Partners, fundusz private equity warty miliard dolarów.

Nadal kierując firmą, Hunter poleciał na pokładzie Air Force Two do Chin w grudniu 2013 r., towarzysząc swojemu ówczesnemu ojcu podczas oficjalnej wizyty, podczas której Joe Biden podobno spotkał się z chińskimi partnerami Huntera.

Dziesięć dni później firma Huntera podpisała umowę z państwowym Bankiem Chin i utworzyła fundusz inwestycyjny o wartości 1 miliarda dolarów o nazwie Bohai Harvest RST (BHR), według raportu Petera Schweizera, prezesa Government Accountability Institute i bestsellerowego autor książki „Secret Empires: How the American Political Class Hides Corruption and Enriches Family and Friends”.

Przedstawiciel BHR powiedział The New Yorker w lipcu 2019 r., że Hunter Biden przedstawił swojego ojca chińskiemu dyrektorowi private equity Jonathanowi Li podczas podróży. Li później został dyrektorem generalnym BHR.

Tak, jest tu trochę podejrzanych rzeczy. W nowym filmie Dinesh D’Souza, Trump Card, szczegółowo opisano, jak Joe Biden może nie odnosić osobistych korzyści z tych powiązań, ale z pewnością nie mruga okiem, patrząc, jak majątek jego rodziny spada przez dach. Nic dziwnego, że Facebook i Twitter szybko zaczęły cenzurować raporty NY Post, blokując konta, które udostępniają swoje artykuły o firmie Hunter i ograniczając jej zasięg na swoich platformach. Pamiętaj też, że obóz Biden nie zaprzeczył, że te e-maile nie są autentyczne.
....

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka