To i owo
Przez poznanie do poznania...
26 obserwujących
748 notek
380k odsłon
4772 odsłony

Sztab Trumpa składa drugą petycję do SCOTUSA w sprawie wyborów

Wykop Skomentuj157


 Sztab Wyborczy Trumpa we wtorek złożyła petycję o wydanie certiorari (żądanie przekazania akt sprawy z sądu niższego do sądu wyższej instancji) do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. 

 Sztab zwraca się do sądu wyższej instancji o ponowne rozpatrzenie orzeczeń sądów niższej instancji w sprawie Donald J. Trump i in. Przeciwko Joseph R. Biden i in. sprawa, w której Sąd Najwyższy Stanu Wisconsin dopuścił policzenie nielegalnych korespondencyjnych kart do głosowania.

Zespół Trumpa twierdzi, że te karty do głosowania były liczone nielegalnie:

- policzono ponad 28 000 głosów osób, które nie przedstawiły dokumentów tożsamości, nadużywając statusu stanu,

- policzono prawie 6000 kart do głosowania, które znajdowały się w niekompletnych i zmienionych kopertach z kartami do głosowania, co zabrania statut stanu Wisconsin,

- ponad 17 000 kart do głosowania zebrano ręcznie, z naruszeniem statutu, na imprezach sponsorowanych przez Demokratów w Madison we wrześniu i październiku.

W petycji przytoczono obawy legislatury stanu Wisconsin dotyczące oszustw wyborczych wynikających z nieobecnych wyborców.

„Ustawodawca uważa, że ​​głosowanie jest prawem konstytucyjnym, do którego wykonywania należy zdecydowanie zachęcać. Z kolei głosowanie w trybie absentee jest przywilejem wykonywanym całkowicie poza tradycyjnymi zabezpieczeniami lokalu wyborczego” - stwierdza petycja.

 „Ustawodawca uznaje, że przywilej głosowania w głosowaniu nieobecnym musi być dokładnie uregulowany, aby zapobiec możliwości oszustwa lub nadużyć; aby zapobiec nadgorliwemu namawianiu nieobecnych wyborców, którzy woleliby nie brać udziału w wyborach; aby zapobiec nadmiernemu wpływowi na nieobecnego elektora, głosowanie na kandydata lub przeciw kandydatowi lub oddanie określonego głosu w referendum lub inne podobne nadużycia. "

 Zgodnie z petycją jedną z innych aktualnych kwestii jest to, czy wyborcy musieli okazać dokument tożsamości ze zdjęciem, zgodnie z wymogami prawa stanowego. Zgodnie z prawem stanowym wyborca ​​musi zostać uznany za niepełnosprawnego, aby potwierdzić swoją tożsamość na potrzeby głosowania.

Skrzynki wrzutowe były rzekomo używane do zbierania kart do głosowania nieobecnych, a karty do głosowania mogły być kuratorowane bez informacji świadka, co stanowi naruszenie prawa stanu Wisconsin.

„Niestety, Sąd Najwyższy Wisconsin w swojej decyzji 4-3 odmówił rozpatrzenia meritum naszego roszczenia.

Ta „Cert Petition” prosi ich o zajęcie się naszymi roszczeniami, które, jeśli zostaną dopuszczone, zmieniłyby wynik wyborów w Wisconsin ”, powiedział w oświadczeniu główny prawnik sztabu Trumpa w Wisconsin, Jim Troupis.

„ Trzech członków  Sądu Najwyższego  stanu Wisconsin, w tym Prezes Sądu Najwyższego, zgodziło się z wieloma zarzutami sztabu Prezydenta w głosach odrębnych od postanowienia tego sądu z 14 grudnia ”.Sztab Trumpa złożył podobną petycję przeciwko Pensylwanii na początku tego miesiąca. 

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1100571,sztab-wyborczy-trumpa-sklada-pierwsza-petycje-do-scotus-w-sprawie-wyborow


........................................................................................................Około 140 członków Kongresu USA jest gotowych sprzeciwić się wynikom Kolegium Elektorów w 2020 roku. 

....Wykop Skomentuj157
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka