To i owo
Przez poznanie do poznania...
39 obserwujących
934 notki
550k odsłon
  3070   1

Izraelskie Sił Obronne (IDF) wciągnęły oddziały szturmowe Hamasu w pułapkę

Izraelskie Sił Obronne (IDF) wciągnęły oddziały szturmowe Hamasu w pułapkę.

Plan operacyjny był prosty, chodziło o wyciągnięcie z podziemnych tuneli pod bomby, oddziałów szturmowych, które miały zablokować jednostki pancerne IDF.

Hamas za środki na pomoc humanitarną dla mieszkańców Gazy od ONZ i wielu państw Arabskich, UE i USA wybudował podziemną sieć tuneli wzorowaną na tunelach Wietkongu. System tych tuneli nazywany jest „Metro” Hamasu w Gazie.

image


Wczoraj izraelskie siły zbrojne publicznie oświadczyły, że  wojska lądowe wkroczą do Strefy Gazy.

Wiele mediów  szukających sensacji donosiło o tym, że siły lądowe IDF dokonały inwazji na Gazę. W „Metrze” wywiad Hamasu korzysta z informacji z netu i telewizji. Przemawiając do reporterów Rzecznik IDF generał brygady Hidai Zilberman powiedział, że plany są przygotowywane przez Dywizję Gazy i Dowództwo Południowe, a następnie zostaną przekazane do zatwierdzenia rządowi.

Dowódcy oddziałów przeciwpancernych i szturmowych Hamasu wyszli ze swoich kryjówek i tuneli, szybko stając się celem dla izraelskich myśliwców.

W ciągu ostatnich pięciu dni Hamas wystrzelił tysiące rakiet na cele cywilne w Izraelu. Żelazna Kopuła zapobiegła masowym ofiarom, ale wielu Izraelczyków zostało rannych, są także zabici.

 Hamas zabił również wielu Palestyńczyków, w ciągu 3 dni podczas odpalania rakiet 350 eksplodowało powodując śmierć niewinnych cywilów z Gazy.

Rakiety są wystrzeliwane w pobliżu szkół, przedszkoli, szpitali używając ich jako ludzkich tarcz.

imageW odpowiedzi IDF rozpoczęło naloty na szereg celów Hamasu, zabijając ich przywódców i niszcząc budynki wykorzystywane do planowania operacji wojskowych. 

A oto materiał filmowy z operacji „Metro”

„...Cel: system tuneli „Metro” Hamasu w Gazie. Operacja: 160 samolotów, czołgi, jednostki artylerii i piechoty wzdłuż granicy. Uderzyliśmy w 150 celów i uszkodziliśmy wiele kilometrów sieci „Metra” Hamasu...”https://twitter.com/i/status/1393082846324088833

https://twitter.com/i/status/1392946133383647234...
Lubię to! Skomentuj107 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka