To i owo
Przez poznanie do poznania...
32 obserwujących
849 notek
474k odsłony
  547   2

Utrata wiarygodności dziennikarzy obecnych w Gazie

Utrata wiarygodności dziennikarzy obecnych w Gazie

https://www.foxnews.com/media/ap-torched-for-claiming-they-were-unaware-of-hamas-intel-operation-building-difficult-believe

https://www.theatlantic.com/international/archive/2014/11/how-the-media-makes-the-israel-story/383262/

https://apnews.com/article/israel-middle-east-business-israel-palestinian-conflict-f595d0ea0a7e21a4e4974ae55e00024d

https://hotair.com/allahpundit/2021/05/15/uproar-after-idf-destroys-gaza-high-rise-containing-media-offices-and-hamas-intel-assets-it-says-n390223


Upadek dziennikarstwa sięga bruku w Polsce i USA wie o tym więcej niż 60 % obywateli.

W przypadku obecnego konfliktu pomiędzy Izraelem a Hamasem to już dno dna…

Hamas i PIJ wystrzelili w zeszłym tygodniu 2968 rakiet w kierunku Izraela (dane wywiadu Izraela, satelitarne USA, Rosji i ChRL) 439 z tych rakiet nie odpaliło i uderzyło w Gazę, powodując około 20 ofiar w Palestynie (udokumentowane, a mogło być więcej).

To 15% procent rakiet. Z matematyki żeby mieć lepszą ocenę brałem korepetycję (uczył mnie oficer z II Korpusu Polskiego uczestnik wali o Monte Cassino). Kazał mi zawsze myśleć i mówił, że myślenie ma kolosalną przyszłość, czego Państwu i sobie życzę. Pomyśl o tym w ten sposób: mniej więcej 1 na 7 rakiet, które Hamas i PIJ (Palestyński Islamski Dżihad) wystrzeliwuje – trafia we własnych obywateli (mieszkańców Gazy).

Prezydent USA Joe Biden poprosił Premiera Izraela Bibiego Netanyahu o przedstawienie materiałów, że wywiad Hamasu działał w zbombardowanym budynku w którym znajdowało się między innymi wiele mediów, w tym Associated Press. Niektórzy izraelscy krytycy twierdzili, że powiązania z Hamasem były kłamstwem, pretekstem do szkodzenia zdolności dziennikarzy do informowania o Gazie.

Joe Biden razem z ekspertami CIA i innych agencji wywiadowczych obejrzał materiały, jak Hamas działał w tym samym budynku co Associated Press i Al-Dżazira w Gazie.

Powiem, że gdyby tam byli dziennikarze z UE czy Polski mieliby zakaz wstępu do USA i na pokład samolotu, czy okrętu USA…

Dla Prezydenta USA Joe Bidena te dowody były jak „dymiący pistolet nad zwłokami”.

AP przyjęła oburzoną postawę wobec działań Izraela, jednocześnie powołując się na ignorancję w sprawie Hamasu, który rzekomo działa pod ich dachem.

 Naprawdę? Nie mieli pojęcia? Istnieją dobre powody, aby mieć wątpliwości co do tego twierdzenia, w tym wcześniejsze zeznania dziennikarzy, którzy pracowali w Gazie: były dziennikarz @AP (@MattiFriedman) napisał w 2014 roku, że Hamas regularnie działał w biurze AP w Gazie i wokół niego?

Będzie dochodzenie Kongresu USA w tej sprawie, ja chciałbym żeby szefem komisji został Senator Ted Cruz.

Myślę, że agencja prasowa AP musi odpowiedzieć na kilka bardzo niewygodnych pytań o to, co wiedzieli i jak często kryli (w przeciwieństwie do zwykłego relacjonowania) Hamas.

Jeśli argument jest taki, że nie mogą ujawnić prawdy, ponieważ obawiają się, że zostaną skrzywdzeni lub zabici przez terrorystów, to jaki jest sens posiadania dziennikarzy w Gazie? Jeśli wolno im tylko powtarzać to, na co pozwolą im terroryści, będzie to po prostu udział w propagandzie. To prawdopodobnie gorsze niż brak obecności.

Dobrze byłoby, żeby profesor Alan Morton Dershowitz wspierał swoim autorytetem Komisje Kongresu w dochodzeniu do prawdy.


...

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka