To i owo
Przez poznanie do poznania...
43 obserwujących
1114 notek
737k odsłon
  1638   3

Admirał Makarow jak Latający Holender dla Putina...

Makarow tango down

Admirał Makarow jak Latający Holender dla Putina...


imageMakarow tango down


Był szum, czy trafiony, czy zatopiony. Rosjanie nie potwierdzali informacji, zaprzeczali.

Satelity sprawdziły, analitycy obejrzeli wszystkie dostępne źródła informacji w czasie rzeczywisty i później.

Rosyjski okręt wojenny admirała Makarowa został trafiony przez ukraińskie pociski i stanął w płomieniach.  6 maja 2022 r. pojawiły się w mediach informacje o jego poważnym uszkodzeniu lub nawet zatopieniu przez Siły Zbrojne Ukrainy przy użyciu rakiet typu Neptun, które uderzyć miały w okręt 5 maja, wywołując jego pożar.

Admirał Makarow fregata Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej typu Admirał Grigorowicz (projekt 11356M). Do służby weszła w grudniu 2017. Miała około 4 tys. ton wyporności, 124,8 metrów długości oraz 15,2 metrów szerokości. Uzbrojenie jednostki stanowiła armata A-190 kal. 100 mm oraz wertykalne wyrzutnie, przystosowane do strzelania przeciwokrętowymi pociskami manewrującymi P-800 Oniks oraz pociskami manewrującymi 3M-54 Kalibr. Ponadto posiadała morskie wersje systemu obrony powietrznej 9K37 Buk, zestawy przeciwlotnicze 9K38 Igła oraz armaty morskie systemu CIWS AK-630 i wyrzutnie torped kal. 533 mm.

Fregata zniknęła, satelity nie widziały jej na morzu, nie widziały w Sewastopolu, ani w pobliżu Wyspy Węży.


imageZa to otworzono, że statki ratownicze i samoloty wyruszyły z największego rosyjskiego portu czarnomorskiego, Sewastopola, w kierunku tego miejsca.........................................................................

Admirał Makarow się odnalazł, przeszedł niewielkie naprawy...


...


Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka