To i owo
Przez poznanie do poznania...
43 obserwujących
1118 notek
739k odsłon
  599   1

Niemcy dążą do zmniejszenia zużycia gazu za pomocą węgla

Cieszę się, że Niemcy dojrzewają moralnie i politycznie. Wreszcie pojawił się w Niemczech energetyczny plan B.

Niemcy dążą do zmniejszenia zużycia gazu za pomocą węgla

New York Times donosi, że Berlin zlecił ponowne uruchomienie swoich elektrowni węglowych, ponieważ rezerwy gazu ziemnego się wyczerpią.

Niemcy mają szóste co do wielkości rezerwy węgla na świecie.

Zdaniem wielu ekspertów Niemcy nie są w stanie zainstalować wystarczającej liczby instalacji wiatrowych i słonecznych, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej gospodarki. Ponieważ wiatr staje się większą częścią ich profilu energii elektrycznej, pojawiają się również zmiany w ich produkcji, z których niektóre spowodowały znaczne szkody dla użytkowników końcowych. Reduktory napięcia stały się w rezultacie bardzo popularne w Niemczech.

Pamiętam jak Niemcy ten prąd przesyłali przez polską sieć za PO-PSL, było dużo awarii.

Robert Habeck, niemiecki federalny minister gospodarki i działań na rzecz klimatu, dąży do zmniejszenia zużycia gazu ziemnego za pomocą węgla.

„Sytuacja na rynku gazu pogorszyła się w ostatnich dniach. Brakujące ilości nadal można uzupełnić, a zbiorniki gazu są nadal napełniane, aczkolwiek po wysokich cenach. Bezpieczeństwo dostaw jest obecnie gwarantowane. Ale sytuacja jest poważna. Dlatego dalej zaostrzamy środki ostrożności i podejmujemy dodatkowe środki w celu zmniejszenia zużycia gazu. Oznacza to, że zużycie gazu musi nadal spadać…”

 „Zgodnie z prawem tworzymy rezerwę zastępczą gazu na żądanie. I już mogę powiedzieć: odwołamy rezerwę zastępczą gazu, jak tylko ustawa wejdzie w życie. Oznacza to, szczerze mówiąc, więcej elektrowni węglowych w okresie przejściowym. To gorzkie, ale w tej sytuacji prawie konieczne jest zmniejszenie zużycia gazu. Musimy i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby latem i jesienią magazynować jak najwięcej gazu. Zimą zbiorniki gazu muszą być pełne. To ma najwyższy priorytet” – powiedział Habeck.

https://www-bmwk-de.translate.goog/Redaktion/DE/Pressemitteilungen/2022/06/20220619-habeck-wir-starken-die-vorsorge-weiter.html?_x_tr_sl=de&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

Wygląda na to, że niemiecki rząd i jego partnerzy opracowali wiarygodny i szczegółowy plan wyeliminowania w najbliższej przyszłości swojej zależności od rosyjskiej ropy i gazu.

W planie są konkretne środki do szybkiej budowy terminali LNG, a także mechanizmy przesyłania gazu tam, gdzie będzie najbardziej przydatny, gdy Rosja odetnie gaz.

To co przedstawił Habeck jest odejściem Niemiec od ścisłej współpracy energetycznej z Rosją.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1186376,podwojny-gazowy-nelson

Cieszę się, że Niemcy dojrzewają moralnie i politycznie.

Wreszcie pojawił się w Niemczech energetyczny plan B....

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka