To i owo
Przez poznanie do poznania...
45 obserwujących
1251 notek
836k odsłon
  520   5

Samochody elektryczne w odwrocie?

Samochody elektryczne w odwrocie?

W rok 2035, Europa miała nie pozwolić nawet na sprzedaż hybryd. Mają być tylko pojazdy w pełni elektryczne lub napędzane wodorem.

Od 2035 r. nowo zarejestrowane samochody osobowe i lekkie pojazdy ciężarowe nie będą już mogły emitować gazów cieplarnianych. Decyzja została zatwierdzona 29 czerwca 2022 roku przez 27-osobową grupę.

 Przegłosowany przez Parlament Europejski zakaz stosowania silników spalinowych, który państwa członkowskie UE muszą jeszcze zatwierdzić, oznacza koniec pojazdów napędzanych benzyną i olejem napędowym, a także hybryd, które obecnie przeżywają boom. W przyszłości sprzedawane będą tylko nowe modele elektryczne lub napędzane wodorem.

Z dzisiejszej perspektywy te postanowienia wyglądają na ludzkie szaleństwo, na zbiorowy obłęd.

Unia Europejska wskoczyła na szaleństwo pojazdów elektrycznych znacznie wyprzedzając inne części świata, szczególnie po porozumieniu klimatycznym z Paryża.

 Teraz jest odwrót i korekta tych decyzji, Szwajcaria rozważa ustawodawstwo, które zakazałoby ludziom prowadzenia pojazdów elektrycznych, z wyjątkiem pilnych warunków w okresie zimowym, ponieważ po prostu może nie być wystarczającej ilości energii w sieci, aby je naładować.

Szwajcaria może być pierwszym krajem, który wprowadzi zakaz aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne.

Większość energii elektrycznej w Szwajcarii pochodzi z energii wodnej. Jednak kraj importuje również energię elektryczną z Niemiec i Francji.

Szwajcaria ma różne "poziomy eskalacji" kryzysu energetycznego. Zakaz ładowania pojazdów elektrycznych wejdzie w życie dopiero po osiągnięciu poziomu 3, zgodnie z projektem przepisów.

Tak samo, w Kalifornii na początku tego roku, rząd zmusił wszystkich do przejścia na pojazdy elektryczne, aby uratować planetę. Ale teraz ostrzegają ich, że nie będą w stanie naładować swoich pojazdów, z wyjątkiem "pilnych potrzeb podróży".

Największe korporacje energetyczne ostrzegały o tym wszystkich od kilku lat ale ekolodzy i zieloni politycy ponoć wiedzą lepiej.

Sprawa jest prosta musisz wyprodukować wystarczającą ilość energii, aby ją zasilić. Gorzej jak nie wieje wiatr, czy słońce nie świeci….

Czy ktoś w UE myśli?

W czerwcu tego roku UE zaproponowała zakaz nowych samochodów napędzanych gazem do 2035 r.

Czy da się to zastąpić….

Czy będzie można dojechać w dowolne miejsce samochodem elektrycznym, napędzanym wodorem?

Jeśli sieć energetyczna nie daje takiej gwarancji.

Nawiasem mówiąc, powodzenia w znalezieniu stacji ładowania wodoru, na tym etapie rozwoju to tragikomiczny kabaret…


...

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka