catrw catrw
166
BLOG

"Pokój nr 6" – sztab dowodzenia Hamasu

catrw catrw Izrael Obserwuj temat Obserwuj notkę 8

"Pokój nr 6" – sztab dowodzenia Hamasu

Sukces izraelskich operacji jasno pokazał, że IDF otrzymuje w czasie rzeczywistym informacje wywiadowcze o lokalizacjach i operacjach Hamasu.

Źródła IDF podały, że Sinwar planował walczyć z podziemnej ufortyfikowanej bazy zwanej "Pokojem nr 6" - miejsca wyposażonego na długi pobyt, z personelem wojskowym i liniami komunikacyjnymi. W centrum znajdują się salony, pokoje ochroniarzy i różnorodna liczba wyjść.Yahya Sinwar został zaskoczony wejściem IDF w głąb terytorium Gazy.

Izraelskie służby specjalne ustaliły, że przywódca Hamasu zamierzał prowadzić walki z podziemnej ufortyfikowanej bazy zwanej "Pokojem nr 6", która była przystosowana do dłuższych pobytów z personelem wojskowym i liniami komunikacyjnymi.

Sinwar wie, że jest namierzany dlatego planuje i działa nieszablonowo i nie ufa tym, którzy go otaczają.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1360746,namierzanie-sinwara

Przemieszcza się z miejsca na miejsce i odpowiednio planuje swoje działania.

W Szin Bet mówi się, że dystans między nami a nim skrócił się o jeden błąd za dużo...Sinwar też o tym wie dlatego dwa razy pod rząd nie śpi w tym samym miejscu i ma przy sobie broń osobistą i granaty...

Według ustaleń wywiadu izraelskiego, Yahya Sinwar planował prowadzić wojnę, poruszając się po podziemnej infrastrukturze w mieście Gaza, stale poruszając się pod ziemią w zależności od rozwoju sytuacji. Dlatego zbudował tunele, skupiając się na dłuższym pobycie w gęsto utkanych tunelach i był zaskoczony, gdy IDF zaczęła manewrować w głąb terytorium palestyńskiego.

Sinwar został zaskoczony wejściem IDF do Gazy. Nie mając wyboru, postanowił przenieść swoją działalność, dowodzenie i kontrolę w kierunku obszaru Khan Yunis. Teraz przemieszcza się z punktu do punktu pod ziemią za pomocą strategicznych tuneli.

Gdy Sinwar zdał sobie sprawę, że IDF szybko się do niego zbliża, pospiesznie opuścił kilka miejsc, jedno po drugim. W każdym przypadku zostawił po sobie pieniądze, dokumenty i inne rzeczy, że tam był.

Zgodnie z analizą ustaleń odkrytych przez siły specjalne, inżynierię i agencje wywiadowcze IDF, wydaje się, że Sinwar odczuwa ogromną presję.

W związku z tym, że nie jest już w swoim naturalnym środowisku (nowi ludzie, nowe miejsca) jest tylko kwestią czasu kiedy zostanie ujęty."Tropiciel" z Szin Bet mówi, że Sinwar za sobą zostawia kod genetyczny i dzieli go od Sinwara 8-11 godzin......


catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka