catrw catrw
694
BLOG

Wall Street i bukmacherzy stawiają na Trumpa

catrw catrw USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 6

Wall Street i bukmacherzy stawiają na Trumpa

imageRaport Politico podkreślił, że inwestorzy z Wall Street są optymistycznie nastawieni do obietnicy Trumpa dotyczącej obniżenia podatków i zmniejszenia regulacji, ponieważ prawdopodobieństwo kolejnej kadencji Trumpa wydaje się być rzeczywistością. 

https://www.cnbc.com/quotes/US10Y

"Spready między dwuletnimi i dziesięcioletnimi obligacjami skarbowymi stają się coraz bardziej wrażliwe na przychylność Trumpa, zgodnie ze wskaźnikiem wyborczym State Street's MediaStats, prawdopodobnie dlatego, że "oczekiwania inflacyjne rosną" – powiedział Noel Dixon, globalny strateg makro w State Street.

Zakłada się, że polityka Trumpa – która obejmuje powszechne cła i masowe deportacje – spowoduje wzrost cen. 

Przeciętny amerykański pracownik ostatecznie skorzystałby na polityce gospodarczej Trumpa ze względu na jego ostre stanowisko wobec nielegalnej imigracji, ponieważ zmaga się z niekorzystną polityką handlową Bidena.

W związku ze znaczącymi zmianami w polityce imigracyjnej i handlowej kraju, gdyby Trump zapewnił sobie zwycięstwo, inwestorzy byliby zmuszeni oprzeć się "ryzyku wyższej inflacji i niższego wzrostu". 

Gazeta zauważyła, że zakładano, że polityka gospodarcza i imigracyjna Trumpa spowoduje wzrost inflacji, jednak "spready między dwuletnimi i dziesięcioletnimi obligacjami skarbowymi stawały się coraz bardziej wrażliwe na przychylność Trumpa". 

Pod rządami Bidena standard życia w kraju spadł z powodu nisko opłacanej pracy.

Jednak dzięki polityce imigracyjnej Trumpa Amerykanie zobaczą, jak firmy wypłacają swoim pracownikom godne płace. Wraz ze wzrostem przewagi Trumpa nad Bidenem po debacie, Barclays zaleca teraz inwestorom zbadanie zabezpieczeń przed przyszłą inflacją, donosi Bloomberg. Rentowności 10-letnich obligacji skarbowych wzrosły w poniedziałek wraz z umocnieniem się przekonania o prawdopodobieństwie zwycięstwa Trumpa. Trump miał niewielką przewagę w sondażach nad Bidenem, jeszcze zanim debata poddała w wątpliwość fizyczne i psychiczne możliwości prezydenta. Podczas gdy sojusznicy Bidena i czołowi Demokraci starają się kontrolować szkody – i zachować własne kariery polityczne – uczestnicy rynku zaczynają zastanawiać się, jaką politykę Trump mógłby wdrożyć, gdyby wrócił do Białego Domu.

Trump wielokrotnie obiecywał nałożenie surowych ceł na import i promowanie produktów wyprodukowanych w USA. 

Michael Faulkender, główny ekonomista w America First Policy Institute, zwrócił uwagę, że giełda przeżywała boom pod rządami administracji Trumpa, odrzucając twierdzenia Demokratów, którzy twierdzili, że korzyści dla amerykańskich pracowników są złe dla inwestorów. 

"Dzięki odpowiedniemu zestawowi polityk możemy poprawić wyniki zarówno dla inwestorów, jak i pracowników. To był rekord za prezydentury Trumpa i spodziewam się, że do tego wróci druga kadencja" – powiedział Faulkner w rozmowie z Daily Caller News Foundation.

Kursy bukmacherskie na Polymarket sugerują 60 procent szans, że Biden odpadnie. Nie precyzują jednak, w jaki sposób?

https://polymarket.com/event/will-biden-drop-out-of-presidential-race?tid=1720537041256

Biden może zrezygnować na kilka sposobów. Może zostać zmuszony do odejścia, przecież jest 25. poprawka, są także inne możliwości.

I tu należy życzyć prezydentowi zdrowia...https://subscriber.politicopro.com/f/?id=00000190-7048-d3d9-a9da-f4daaa210000

https://www.bloomberg.com/news/articles/2024-06-28/barclays-says-buy-inflation-protection-to-prepare-for-trump-win?sref=17aozLHf...


catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka