To i owo
Przez poznanie do poznania...
8 obserwujących
371 notek
102k odsłony
192 odsłony

Nominowana przez Trumpa do FED Judy Shelton mówi „tak” dla 0% stóp procentowych i „tak” dl

Wykop Skomentuj

Nominowana przez Trumpa do FED Judy Shelton mówi „tak” dla 0% stóp procentowych i „tak” dla złota


image


Prezydent Trump ogłosił we wtorek na Twitterze, że zamierza nominować Christophera Wallera i Judy Shelton do Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej. Shelton powiedziała, że jeśli zostanie mianowana, obniży stopy procentowe do 0% w ciągu roku do dwóch lat.

Jest także zwolennikiem powrotu do Gold Standard (standardu złota).

Uważa, że Banki Centralne „są największymi manipulatorami walutowymi na świecie”...

Pani Shelton twierdzi, że zmiany stóp procentowych banków centralnych powodują zakłócenia gospodarcze poprzez manipulowanie walutami w sposób, który wpływa na handel światowy.

Co ciekawe uważa, że stawki 0% nie powodują zakłóceń gospodarczych.
image
Zapytana w niedawnym wywiadzie prasowym, czy FED powinien obniżyć stopy procentowe teraz?

Powiedziała: - „Odpowiedź brzmi„ tak ”, „..Kiedy gospodarka ma tendencję do wzrostu z powodu obniżonych podatków, mniej regulacji, dynamicznych reform energetycznych i handlowych, należy zapewnić maksymalny dostęp do kapitału...”

Pani Shelton sprzeciwiła się wysiłkom FED zmierzającym do pobudzenia gospodarki w następstwie recesji, argumentując, że niskie stopy procentowe banku centralnego i zakupy aktywów wzbogaciły bogatych, jednocześnie narażając wszystkich na ryzyko gwałtownego wzrostu inflacji lub nowej bańki aktywów. „To ironiczne, że troska o pracowników najemnych służy usprawiedliwieniu pompowania pieniędzy przez FED, co w dużej mierze przynosi korzyści ludziom, którzy mają duże portfele giełdowe, zwłaszcza w czasach, gdy„ nierówność dochodów ”jest głównym tematem Białego Domu” - napisała w opublikowanym w 2014 r. artykule....

„..Kiedy niska jakość wiecznej inflacji staje się pełnowartościową chorobą ekonomiczną, kiedy następna bańka finansowa pęka z okropnymi konsekwencjami dla realnej gospodarki, przeciętni Amerykanie płacą największą cenę. ”

Pani Shelton wielokrotnie wzywała do powrotu do standardu złota, reżimu monetarnego, który ustalał wartość dolara do wartości złota. To uniemożliwi FED wpływ na siłę dolara poprzez politykę pieniężną.

„Mimo że mówi się o systemie opartym na zasadach w handlu międzynarodowym, nie ma żadnych zasad dotyczących zapewnienia równych szans pieniężnych. Klasyczny standard złota ustanowił międzynarodowy wzorzec wartości walut, zgodny z zasadami wolnego handlu.

Nie wszyscy eksperci z obozu Donalda Trumpa zgadzają się z poglądami dotyczącymi powiązania złota z dolarem..

Pani Shelton to dobra kandydatura do FED..


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka