8 obserwujących
245 notek
112k odsłon
  479   0

Kto powinien zostać trenerem Manchesteru United?

Ralf Rangnick został nowym, tymczasowym trenerem Manchesteru United, który będzie pełnił tą funkcję do końca obecnego sezonu; ale kto będzie jego następcą? 

No i stało się Ole Gunnar Solskjear nie jest już trenerem Manchesteru United. W moim przekonaniu zwolnienie "zabójcy o twarzy dziecka" nastąpiło zbyt późno. Co prawda Solskjear miał dobry bilans z drużynami z samego topu, ale ogólnie rzecz biorąc zespół pod jego wodzą nie przekonywał. Przede wszystkim jego drużyna nie grała atrakcyjnego futbolu, jak to było za czasów sir Alexa  i odnosiła wymęczone zwycięstwa po bezbarwnej grze. A przecież obiekt, na którym Manchester United rozgrywa swoje mecze jest nazywany "stadionem marzeń"- a to oznacza, że piłkarze Manchesteru z futbolu muszą czynić sztukę i grać ofensywnie- a tego Solskjear nie był w stanie zapewnić.

Dobry trener musi posiadać nie tylko  umiejętności  stricte sportowe, ale również właściwe cechy osobowościowe- musi mieć charyzmę. Weźmy takiego Mourinho: to nie tylko znakomity taktyk ale również wybitny lider- jestem przekonany, że gdyby Mourinho nie był trenerem doskonale sprawdziłby się jako przywódca polityczny albo  generał; który potrafi porywać za sobą ludzi. Ponoć twarz mówi wiele o człowieku jet odbiciem jego duszy i nie przypadkiem najwięksi ludzie w historii świata mieli wyjątkowe rysy.Wystarczy spojrzeć na twarz Solskjeara i porównać ją z tą Mourinho czy choćby Fergusona, żeby zrozumieć, ze Solskjear nie ma wielkiej osobowości i pod jego wodzą  Manchester nigdy by nie wygrałby niczego wielkiego.

Wiadomo już, że jego następcą będzie Ralf Rangnick; ale czy to jest dobry wybór? Szczerze wątpię. Na miejscu władz Manchesteru United postawiłbym na kogoś z dwójki: Rodgers, Potter. Obaj dokonują cudów ze swoimi drużynami, ale w szczególności ten drugi robi wielkie wrażenie; bo z drużyny, która powinna walczyć o utrzymanie uczynił solidnego ligowca, który w dodatku gra piękny futbol dla oka- a nauczyć tego piłkarzy średniej klasy nie jest łatwym zadaniem. I to na niego bym właśnie postawił- po prostu jest za dobry na Brighton i zasługuje na szansę w lepszym klubie.  

A że trener jest kluczową postacią w zespole niech świadczy fakt, że czołowe miejsca w Premier League zajmują: Chelsea, Manchester City, i Liverpool czyli ci, którzy mają najlepszych szkoleniowców na świecie. 

 

   


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport