3 obserwujących
137 notek
55k odsłon
399 odsłon

Jerzy Brzęczek do dymisji

Wykop Skomentuj3

Od samego nominowania Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej byłem tej kandydaturze przeciwny.


Wydaje mi się, że aby sprawować tak poważną funkcję trzeba mieć bogate CV czyli doświadczenie, krótko mówiąc trzeba coś wygrać. A Jerzy Brzeczęk takiego doświadczenia z wyłączeniem jego przygody z Wisłą Płock nie ma i chyba rola jakiej się podjął najzwyczajniej w świecie go przerosła. Rozumiem, że Brzęczek miał być prywatnym odkryciem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, ale chyba zatrudniając Brzęczka jako selekcjonera reprezentacji Polski, Boniek chyba się pomylił.

Dość powiedzieć, że Brzeczęk z żadnym klubem w którym pracował nie osiągnął sukcesu sportowego, może z wyłączeniem Wisły Płock, która za jego kadencji była odkryciem sezonu. Ale to wszystko za mało, żeby prowadzić seniorską reprezentację Polski. Ktoś powie, że to piłkarze grają na boisku  a nie trener. Nie zgadzam się z tą opinią, postawa drużyny jest odbiciem pracy trenera. Jakoś wszystkie drużyny prowadzone przez Pep'a Guardiolę grają ofensywnie, dominują i tłamszą rywala i zdobywają mnóstwo bramek. Przypadek? Nie, taka jest po prostu filozofia trenera z Katalonii i to widać na boisku. A co widać po grze reprezentacji Polski prowadzonej przez Jerzego Brzęczka? Na pewno widać to, że nie jest formie, że utrzymywanie się przy piłce i stwarzanie sobie sytuacji bramkowych stanowi dla naszej drużyny poważne  problemy. A przecież niemal w tym samym składzie osobowym reprezentacja Nawałki w eliminacjach do MŚ grała zupełnie inaczej: ofensywnie z polotem strzelając dużo bramek. Jak to wytłumaczyć?

Nie chce być okrutny i bezwzględny wobec Brzęczka . Wiem, że kopanie leżącego jest niegodne i krytykowanie teraz Brzęczka jest banalnie łatwe; i dlatego nie chcę tego robić. Ponadto reprezentacja Polski w swojej grupie eliminacji do ME zajmuje pierwsze miejsce, a więc może moja krytyka jest przesadzona? Powiem tylko tyle, że to może niedługo się zmienić i styl gry jaki prezentuje nasza drużyna jest nie do przyjęcia. Nawet jeżeli awansujemy do ME to z taką grą nie mamy tam czego szukać. 

Powiem tylko tyle, że to jeszcze nie jest czas Jerzego Brzęczka, że najpierw trzeba wyrobić sobie nazwisko w lidze polskiej, a później dopiero myśleć o prowadzeniu kadry narodowej. Choć zdaje sobie sprawę, że takich propozycji jaką otrzymał Brzeczek od Bońka się nie odrzuca. I to chyba fala krytyki jaka teraz spadła na Brzęczka powinna uderzyć również w Bońka, bo to był jego pomysł i jego decyzja.

Franciszek Smuda zanim został selekcjonerem reprezentacji Polski zdobywał mistrzostwa Polski z: Widzewem i Wisłą. Waldemar Fornalik zdobył wicemistrzostwo Polski z Ruchem Chorzów.  A co osiągnął Brzeczęk w ligowym futbolu- dosłownie nic. Wystarczy spojrzeć na to jak prezentuje się reprezentacja Polski u-21. Ale ją prowadzi uznany trener na polskim rynku piłkarskim, Czesław Michniewicz; nieprzypadkowo zresztą nazywany polskim Mourinho. Widać różnicę między postawą reprezentacji U-21 a pierwszą drużyną narodową? Dlatego Boniek mógłby przesunąć Michniewicza do seniorskiej reprezentacji Polski. Jestem pewny tego, że zespół prezentowałby się zupełnie inaczej, o niebo lepiej.

Jeżeli nie Michniewicz to są inni utalentowani trenerzy pracujący w polskiej lidze: Stokowiec, Probierz. Czemu im nie dać szansy?. Można również zatrudnić jakiegoś uznanego trenera z zagranicy, przecież Boniek ma świetne kontakty w Europie; a poważnych kandydatów jest wielu. Jedno jest pewne zwolnienie Brzęczka i to jak najszybsze leży w interesie naszej drużyny narodowej, a więc także i w naszym, kibiców reprezentacji.


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport