Robakks
1/∞ = +0 > 0
29 obserwujących
271 notek
312k odsłon
  1014   2

Matematyczne atomy

Bloger @Logicznie myślący napisał do mnie na blogu Grzegorza GPS Świderskiego w dziale Nauka: 


image


Odpowiadam na moim blogu:

ps. Dlaczego uważa Pan, że jeden przez nieskończoność jest większe od zera przez nieskończoność?

1/∞ > 0/∞ bowiem 1 > 0 {czyt: COŚ to więcej niż NIC}

Zbiór PEŁNY ∞ składa się z elementów 1/∞. Aby uzyskać zbiór PEŁNY trzeba zsumować wszystkie jego składniki. Suma dowolnej ilości ZER zawsze będzie zerowa, a więc najmniejszy składnik 1/∞ nie może być ZEREM.


ps.ps. Wg mnie dowolna liczba podzielona przez nieskończoność daje w wyniku zero, a zero nie może być większe/mniejsze od innego zera. Nie może być dwóch różnych zer, bo wtedy jedno z nich nie będzie zerem, a przecież matematyka nie może być sprzeczna.

Matematyka nie powinna być sprzeczna, ale gdy w ramach błędnie przyjętych aksjomatów (założeń) utworzy się systemy aksjomatyczne wzajemnie wykluczające, to matematyka staje się zaprzeczeniem samej siebie (tzw. fikcja sfiksowana). Fałszywe twierdzenia otrzymują nazwę paradoksy i stają się oficjalną matematyką.

Zapis 1/∞ nie oznacza, że 1 jest podzielone przez nieskończoność, ale oznacza, że zbiór ∞ utworzony jest z elementów jednostkowych.

1+1+1+... = ∞

1/∞ + 1/∞ + 1/∞ + ... = 1

1/∞ to matematyczny atom.


ps.ps.ps. Mówi się, że nie wolno dzielić przez zero, ale z drugiej strony gdy dzielnik dąży do zera to iloraz dąży do nieskończoności. I to niezależnie od wielkości dzielnej.

Są różne nieskończoności. Współczesna matematyka (początek XXIw.) nie zna pojęcia 1/∞ = +0 (zero geometryczne, punkt), które to zero nie jest podzielne w wymiarze rzeczywistym, ale jest podzielne w podwymiarze. Oczywiście matematyka mainstreamowa (głównego nurtu) nie zna także takich pojęć o nazwach: zbiór PEŁNY, zbiór niepełny, przepełnienie zbioru - przypomina więc ta teoria błądzenie po omacku w labiryncie nowomowy bez desygnatów i bez uzasadniania prawdziwości.


Edward Robak z Nowej Huty

PS. Dobrze byłoby gdyby ta notka została zakwalifikowana do działu Nauka, bowiem jest odpowiedzią na polemikę z tego działu.

------------------------------------

Dopisek:

Definicje prędkości

Prędkość w ruchu prostoliniowym

Dla ruchu wzdłuż prostej prędkość definiuje się jako pochodną przesunięcia po czasie, czyli granicę przyrostów przesunięcia do przyrostu czasu w jakim nastąpił ten przyrost, dla nieskończenie małego przyrostu czasu:

image

Prędkość ta zwana jest prędkością chwilową, w przeciwieństwie do prędkości średniej wyznaczonej dla dłuższego odcinka.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Prędkość


Lubię to! Skomentuj172 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie