53 obserwujących
885 notek
654k odsłony
1847 odsłon

PARTIA GOWINA NIE MA SZANS

Wykop Skomentuj34

 

Powołanie partii politycznej, której spowem będzie Jarosław Gowin to fakt. Wiemy już, iż składowymi tej partii będą: Klub Republikański, secesjoniści z PiS oraz uciekinierzy z PO.  Jakie szanse ma nowa partia na wejście do Sejmu? Niewielkie. Dlaczego?

1.     Brak pieniędzy. Gowin z potencjalnymi współpracownikami nie dysponują środkami pozwalającymi na przeprowadzenie dobrej i skutecznej kampanii. Tezy jakoby bez pieniędzy można ot tak zaistnieć na scenie politycznej można włożyć między bajki. Kto wyłoży duże pieniądze na sponsorowanie tak ryzykownego przedsięwzięcia? Może sami kandydaci?

2.     Barak infrastruktury. Idzie mi o klasyczne instrumenty immanentne dla funkcjonowania jakiejkolwiek organizacji, której zasięg działania rozciąga się na terytorium całego państwa. Ten bark będzie trudny do uzupełnienia za powodu braku pieniędzy.   

3.     Przywództwo w nowej Partii. Skoro mówi się o partii Gowina, to on powinien być brany pod uwagę, jako naturalny kandydat na jej szefa. Tym nie mniej resztę bractwa też trzeba jakoś obdarować; Kowala, Wiplera, Godsona, Migalskiego ird. Wcale nie jest wykluczone, iż już u zarania podział stanowisk będzie fundamentem niezgody wewnątrz tej jeszcze nieistniejącej organizacji.

4.     Program. Gowin zapowiada powrót do programu założycielskiego PO, czyli klasycznego liberalizmu i konserwatyzmu. Brzmi to zupełnie – dla mnie – dobrze, ale co faktycznie postuluje Gowin? Nie widomo. Ponadto należy przypomnieć, iż Kowal, Migalski, Kempa wyrośli z PiS, partii socjalistycznej, więc jak to pogodzić, skoro Gwoin między innymi odszedł z PO, że nie mógł się zgodzić z kierowaniem się partii na lewo. Co zaś w sferze idei będzie Gowin postulował? Karę śmierci, zakaz zawierania małżeństw jednopłciowych, nierefundowanie iv vitro… bardzo mało.

5.      Elektorat. Załóżmy, że nowa partia będzie wstanie zgromadzić 5%. Kto na nią zagłosuje? Należy założyć, iż na kolejne wybory do Sejmu nie pójdzie więcej osób niż na poprzednie, więc komuś trzeba odjąć. Na pewno nie SLD i Palikotowi. Zostaje PO, PiS i PSL. Chłopów sobie darujmy. Zostaje nam PO i PiS. Idę o zakład, że elektorat PO nie zagłosuje za Wiplerami, Kempami, Migalskimi i Kowalami ponieważ są skażeni PiSem, a to jest bardzo dobry powód dla wyborcy PO by pozostać przy macierzy.

Wieszczę więc spektakularny strat i równie spektakularny i szybki finisz.

Pozdrawiam

r-um    

Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale