Blog
Blog Rzecznika Prasowego ZUS
Rzecznik ZUS
Rzecznik ZUS Rzecznik Prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
0 obserwujących 120 notek 212102 odsłony
Rzecznik ZUS, 7 listopada 2013 r.

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS: po co?

 

ZUS po raz drugi organizuje Tydzień Przedsiębiorcy. Między 18 a 22 listopada wszystkie placówki Zakładu będą czynne dłużej – do 18.00. W tych dniach na salach obsługi klientów na przedsiębiorców – i tych małych, i tych dużych (a także na quasi-przedsiębiorców, jakimi są np. osoby fizyczne zatrudniające nianie do opieki nad dziećmi) – czekać będą eksperci, gotowi do wsparcia wiedzą i poradą.
 
Czy jednak ZUS nie powinien być otwarty na potrzebę informacji ze strony przedsiębiorców na co dzień? – ktoś zapyta. Powinien. I jest otwarty – zarówno w każdej z 325 placówek ZUS rozsianych po całym kraju, jak i w przestrzeni wirtualnej, czyli na Platformie Usług Elektronicznych (www.pue.zus.pl).
 
Po co więc Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS? Przede wszystkim po to, aby zachęcić wszystkich płatników na poświęcenie odrobiny cennego czasu nie tylko na przesłanie dokumentów rozliczeniowych do ZUS, ale także na zapoznanie się z ofertą ZUS. Tak właśnie – ofertą. Minęły bowiem czasy, kiedy Zakład był li tylko poborcą składek. Zakład jest dziś czymś więcej – swoistym instytucjonalnym partnerem w biznesie. Żeby nie być gołosłownym…
 
Przykładowo: przedsiębiorca, któremu chwilowo nie idzie biznes, kiedy skieruje swe kroki do ZUS, nie odbije się tu od ściany, ale uzyska kompleksowe informacje o wszystkich dostępnych instrumentach   ułatwiających spłatę zadłużenia względem ZUS. Prowadzący działalność gospodarczą dowie się, czy może ubiegać się o rozłożenie na raty swoich należności, czy właściwsze w jego przypadku może być odroczenie płatności. A także kiedy mogą zostać zastosowane przepisy o abolicji składkowej
 
W trakcie Tygodnia Przedsiębiorcy dowiemy się także, jak rozliczać się z ZUS bez wizyty w placówce
Zakładu. Innymi słowy: jak efektywnie korzystać z nowych narzędzi Platformy Usług Elektronicznych ZUS, czyli e-płatnika (alternatywy zarówno dla programu Płatnik, jak i comiesięcznych wizyt w oddziale ZUS) czy zusomatów (urządzenia te dają możliwość, dzięki interaktywnym „wrzutkom” poświadczonego złożenia dokumentów w ZUS o każdej porze dnia i nocy). Z kolei duzi przedsiębiorcy, którzy nadal korzystają z programu Płatnik, dowiedzą się o istotnych zmianach, które wchodzą w życie w listopadzie. Tydzień Przedsiębiorcy będzie także sposobnością do założenia profilu płatnika na PUE dla tych wszystkich, którzy dotąd nie zdążyli tego zrobić.
 
           Na specjalnie przygotowanych stanowiskach na przedsiębiorców będą czekali nie tylko eksperci ZUS, ale także z urzędów skarbowych, urzędów pracy i urzędów gmin. Nie zabraknie przydatnych poradników, przygotowanych specjalnie na tę okazję.
 
        Patronat nad akcją objął Dziennik Gazeta Prawna. Na łamach gazety w tym tygodniu znajdziemy cykl artykułów  poświęconych wszystkim powyższym tematom. Tych, którzy chcą uzyskać szczegółowe informacje na temat akcji, zapraszam na stronę internetową: zus.pl/tydzienprzedsiebiorcy.
 
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @SIERMIĘGA Dziękuję za choć częściowe zrozumienie. Co do kontroli, które prowadzimy to...
  • @SIERMIĘGA Obowiązuje nas ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych i nadawany przez...
  • @ALLCHEMIK Szanowny Panie Dziś emerytura to pochodna tego ile do ZUS wpłacilismy w postaci...

Tematy w dziale