179 obserwujących
2377 notek
5412k odsłon
  2663   0

Wybacz mi Panie, ale zawieszam swe członkostwo w rodzinie polskiego Kościoła Katolickiego

Ja już temu panu dziękuję!
Ja już temu panu dziękuję!

Motto I:
Z nastaniem wieczoru Jezus zajął miejsce u stołu razem z dwunastu uczniami. A gdy jedli, rzekł: „Zaprawdę, powiadam wam: jeden z was mnie zdradzi”. Bardzo tym zasmuceni zaczęli pytać jeden przez drugiego: „Chyba nie ja, Panie? On zaś odpowiedział: „Ten, który ze Mną rękę zanurza w misie, on Mnie zdradzi. Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził”. Wtedy Judasz, który Go miał zdradzić, rzekł: Czy nie ja, Rabbi?” Odpowiedział mu: „Tak jest, ty” (Ewangelia św. Mateusza, Ostatnia Wieczerza)

Motto II:
Milczenie pasterzy w obliczu nazywania zła dobrem, głoszenia anty-Ewangelii, kompromitowania działań Kościoła w kwestii obrony małoletnich i bezbronnych dorosłych jest współudziałem. Działania są potrzebne błyskawicznie. Każdy dzień zwłoki oznacza osłabienie ich znaczenia (Tomasz Terlikowski)

Portal internetowy TVN24 – vide: https://tvn24.pl/polska/ojciec-tadeusz-rydzyk-o-edwardzie-janiaku-to-wspolczesny-meczennik-mediow-4769590 informuje:

Co porządniejszy Polak, to biją w niego. Już się trzęsą. Co porządniejszy katolik, ksiądz - zaraz walić w niego. A katolicy niemądrzy i słabi powtarzają. Będą odpowiedzialni za to kamieniowanie słowami - oświadczył podczas sobotnich urodzin Radia Maryja jego dyrektor ojciec Tadeusz Rydzyk. Oskarżanego o tuszowanie pedofilii byłego biskupa Edwarda Janiaka nazwał "współczesnym męczennikiem mediów". - To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? - mówił Rydzyk (…) W sobotę w Toruniu odbyły się uroczystości z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja. Tradycyjnie na urodzinach medium pojawili się politycy Zjednoczonej Prawicy, m.in. szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i kierujący resortem obrony Mariusz Błaszczak (…) Media to zrobiły i media tak robią. Nie dajmy się katolicy, że na księdza jakiegoś zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się trzęsą potem. Udowodnij, a nie mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Udowodnij mi winę. A teraz wszystko się pokręciło i my się trzęsiemy - mówił w sobotę Rydzyk. (…) W Kościele powinniśmy się nie bać i upominać się o prawo właściwe i sprawiedliwość". A katolicy niemądrzy i słabi powtarzają. Będą odpowiedzialni za to kamieniowanie słowami - oświadczył dyrektor Radia Maryja (…) Następnie zwrócił się do obecnego w kościele Zbigniewa Ziobry. - Panie ministrze sprawiedliwości, gdybym był winny, to powinniście mnie zamknąć. Bym już siedział, według tego, co oni mówią. Dlatego zwróćmy uwagę na to, co oni mówią i nie dajmy się - apelował Rydzyk. I dodał: - To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja…

Mój komentarz:

Poświęćcie Państwo proszę pół godziny i posłuchajcie, co w czasie Adwentu mówił ten "Judasz" z Torunia, który moim zdaniem Polskę i Polaków zdradził, a naszą Ojczyznę na manowce wiedzie – vide:

                                                              https://www.youtube.com/watch?v=rhLZfhph6Pg 

Słuchając tego urągającego elementarnym kanonom wiary katolickiej haniebnego przemówienia, - z przerażeniem patrzyłem jak w jego trakcie i po zakończeniu zgromadzeni biskupi oraz ministrowie rządu Mateusza Morawieckiego bili mówcy brawo kiwając potakująco głowami.

Do mojej ostatniej notki pt. „@Rafał Broda & @Lesnodorski. Godni naśladowania, wzorcowi blogerzy prawicowi Salonu24 ” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1096937,rafal-broda-lesnodorski-godni-nasladowania-wzorcowi-blogerzy-prawicowi-salonu24 , w której skrytykowałem rzeczonych blogerów za nielicujące z wiarą katolicką chamstwo i obłudę, - komentator piszący pod nickiem @Żywica napisał, cytuję:

Jesteśmy już w okresie oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa, czyli w okresie Adwentu. Tym samym powinniśmy zakończyć swoje wojny plemienne, w które wplatali nas ludzie złej woli, ażeby nas poróżnić i na tym ogniu nienawiści upiec swoją pieczeń.

Jesteśmy przecież jeszcze chrześcijanami i nie powinniśmy dawać powodu do radości
naszym nieprzyjaciołom, którzy z radości zacierają swoje rączki widząc, jak łatwo nas poróżnić.

Bądźmy w takim razie odporni na wszelką prowokację z ich strony, kwitując ją milczeniem. Spróbujmy godnie przywitać tego, który idzie do nas, skacząc po górach. Zróbmy wszyscy rachunek sumienia, jak na chrześcijan przystało i przekażmy sobie znak pokoju. Bowiem, kiedy bóg się rodzi, wszelka moc truchleje…

Ten komentarz został dodany bezpośrednio po tym, jak obejrzałem film z przemówieniem Ojca Rydzyka, więc rzeczonemu komentatorowi, którego nad wyraz cenię, - tak odpowiedziałem:

Przed chwilą wysłuchałem wygłoszonego w czasie Adwentu wczorajszego przemówienia ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka na 29. rocznicy powstania Radia Maryja - vide: https://www.youtube.com/watch?v=rhlzfhph6pg . Bardzo Pana proszę o wysłuchanie tego, co ten łotr wygadywał w porze Adwentu. To nie mnie , lecz toruńskiemu grabarzowi polskiego Kościoła Katolickiego winien pan wygarnąć prosto w oczy zacytowane wyżej Pańskie słowa.

Lubię to! Skomentuj240 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo