178 obserwujących
2325 notek
5336k odsłon
  717   2

Czy premier Morawiecki zawsze mówi prawdę?

Najpierw okolicznościowy wykład (odsłuchaj, a nie pożałujesz!) - vide: https://www.youtube.com/watch?v=PqfqhNsZQBo&feature=youtu.be

A teraz do rzeczy.

Portal internetowy BUSINESS INSIDER – vide: https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/luka-vat-i-wplywy-z-podatkow-a-wydatki-socjalne-rzadu/9s2myeq informuje: 

"Kłamstwo VAT-owskie" istnieje, ale nie dotyczy tego, o czym wszyscy mówią. Premier zaatakował dziennikarzy Superwizjera TVN, którzy przedstawili w weekend reportaż "Kłamstwo vatowskie".
W sobotę na antenie TVN24 w cyklu "Superwizjer" wyemitowano program "Kłamstwo vatowskie" o tzw. przestępcach podatkowych i zakładaniu spółek mających wyłudzać VAT. Na portalu TVN24 napisano m.in.: "W latach 2018-2019 Skarb Państwa, według Ministerstwa Finansów, na oszustwach vatowskich stracił prawie 17 miliardów złotych, a odzyskał zaledwie 150 milionów. To mniej niż jeden procent kwoty o jakiej mówił Premier...

Mój komentarz:

Moja ukochana jedynaczka Julka – patrz zdjęcie tytułowe, - była równie niesfornym, co przebiegłym, dzieckiem.

Pamiętam jak kiedyś kolega się przebrał za Świętego Mikołaja i zapytał Julkę, czy jest grzeczna, - a moje oczko w głowie, podobnie jak pan Premier, patrząc Świętemu Mikołajowi w oczy, bez drgnienia powieki, na jednym oddechu wypaliło bez wahania z nieodpartą pewnością siebie:

Julcia jest zawsze grzeczna, - ino, że nie bardzo

Dobrej nocy Państwu życzę i niech się Wam nasz prawdomówny Premier przyśni.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka