183 obserwujących
2392 notki
5439k odsłon
  773   1

Czy naczelny politruk władzy nowogrodzkiej przeprosi Krystynę Jandę?

Inteligentnym Internautom ta fotka mówi wszystko, albo jeszcze więcej
Inteligentnym Internautom ta fotka mówi wszystko, albo jeszcze więcej

Motto: Patrzę przez okno i widzę, że zakwitły magnolie. I tak sobie myślę, że przecież, jak już nie będzie PiS-u, to te magnolie, - nadal będą, co roku rozkwitać. I tego się trzymam.

Oprawa muzyczna - https://www.youtube.com/watch?v=XztqFWGHddE

A także, zaświadczający o tym, jak nam jeszcze daleko do standardów europejskich, "nowofalowy" song   patriotyczny do słów Jarosława Kaczyńskiego i fantasmagorycznej muzyki bajkopisarza Mateusza Morawieckiego - vide: https://www.youtube.com/watch?v=Mk50o0-3k_k

Obejrzyjcie proszę tę radosną piosenkę do końca, bo puenta, to ostatnie dwie sekundy, w których się zawiera nasza dzisiejsza na wodzie pisana rzeczywistość .

A teraz do rzeczy.

Portal internetowy Salon24 Zdrowie – vide: https://www.salon24.pl/u/zdrowie/1128190,nowy-kalendarz-szczepien-od-9-maja-wszyscy-chetni-wszyscy-beda-mieli-e-skierowania informuje:

Zmiana przepisów ws. niewykorzystanych szczepionek. Jeszcze dziś ma zostać opublikowane rozporządzenie stanowiące, że w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki dopuszcza się szczepienie wszystkich osób powyżej 18. roku życia, - poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej minister Michał Dworczyk…

Mój Komentarz:

Najpierw coś Państwu przypomnę.

W styczniu 2021 portal internetowy TVP INFO – vide: https://www.tvp.info/51741758/szczepionki-dla-celebrytow-krystyna-janda-skrytykowana-przez-suskiego-pieszczochy-prl-uklad-kto-sie-zaszczepil-lista-nazwiska-tvp-info tak pisał, cytuję:

Afera szczepionkowa. Suski o „układzie” i „pieszczochach PRL”, uderza w Jandę. Niby drobna sprawa, parę osób zaszczepiło się poza kolejnością, ale ta sprawa pokazuje, jak ten układ ciągle funkcjonuje, jacy ludzie do niego należą – powiedział w programie „#Jedziemy” poseł PiS Marek Suski, komentując aferę związaną ze szczepieniami poza kolejnością na WUM. Falę oburzenia wywołała informacja o tym, że w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poza wyznaczoną przez rząd kolejnością zaszczepiono kilkanaście osób – aktorów i celebrytów. Z dnia na dzień lista zaszczepionych celebrytów robiła się coraz dłuższa. Znanych jest 27 nazwisk, media spekulują, że jest ich nawet ponad 50. Przypomnijmy, z kontroli NFZ przeprowadzonej w WUM wynika, że doszło do naruszeń, a zaszczepieni poza kolejką celebryci zostali zarejestrowani jako „personel niemedyczny” placówki.

Aferę szczepionkową komentował w TVP Info Marek Suski. Według posła PiS jest ona dowodem na to, że w Polsce „rządził po upadku komunizmu wiele lat układ postkomunistyczny ". Układ, o którym my mówiliśmy, że aby Polska była naprawdę suwerenna, ten układ trzeba rozbić. Byliśmy za to wściekle atakowani – dodał.

Kiedy ta sprawa wyszła, to pomyślałem, że to pokazuje powiązania układu. To byli funkcjonariusze PZPR, byli funkcjonariusze tajnych służb, być może teraz tajni agenci WUM albo skupu żywca, gwiazdy PRL, które robiły wtedy kariery, często za tą współpracą stała współpraca z SB – wskazał. „Mamy gwiazdy PRL, pieszczochów PRL, ludzi, którzy wtedy robili kariery, Krystyna Janda wtedy robiła karierę, nie każdy musiał być udziałowcem SB, żeby być w układzie PRL-owskim, do niego należy też część lekarzy – powiedział Suski. Ten układ próbował betonować rzeczywistość, przy Okrągłym Stole ludzie służb i ich tajni współpracownicy zagwarantowali sobie i swoim ludziom bezkarność. Wszystkie próby ujawnienia, lustracja, doprowadziły nawet do upadku rządu Olszewskiego; pamiętamy noc, kiedy układ się obronił, śmiejącego się Wałęsę, kiedy również wiedzieliśmy o jego współpracy – wskazał…”, koniec cytatu (podkreślone wytłuszczenia pozostawiłem, jak w oryginalnym tekście)

Jak czytałem tę wypowiedź (Sic!) szefa gabinetu politycznego premiera, a mówiąc zwyczajnie po ludzku naczelnego politruka władzy nowogrodzkiej Marka Suskiego, z wykształcenia absolwenta Pomaturalnego Studium Zawodowego Technik Teatralnych w Warszawie, - przypomniały mi się czasy mojego dzieciństwa, które przypadło na okres stalinowski, - o stonce ziemniaczanej zrzucanej na Polskę przez imperialistów, o chciwych kułakach i inteligenckich zaplutych karłach reakcji. Dokładnie ta sama retoryka, ten sam styl, ta sama mentalność gumowego ucha.

I po prawdzie aż się nie chce wierzyć, że w wolnej Polsce, w drugiej dekadzie XXI wieku ktoś jeszcze może przemawiać językiem Bolesława Bieruta i Wiesława Gomułki!

Po tej wypowiedzi Marka Suskiego na znaną z krytyki polityki kulturalnej PiS aktorkę Krystynę Jandę wylała się fala trudnego do opisania ordynarnie nienawistnego hejtu. Nie będę przytaczał tych wszystkich odrażająco wulgarnych epitetów, jakimi obrzucano wtedy Krystynę Jandę, bo się po prostu wstydzę.

Powiem tylko, że wataha mściwych prawicowych fundamentalistów pokazała wtenczas w całej krasie, kim są ci wszyscy obłąkani z nienawiści osobnicy, że gdyby im ktoś dał brzytwę do ręki, to by bez zmrużenia oka cięli panią Jandę po oczach. Tak. Tak. To są ludzie obłąkani z nienawiści i zakłamani katolicy, którym obce jest pojęcie miłości bliźniego. I w sumie dobrze się stało, że ci wynaturzeni sadyści, jak tylko poczuli krew wyzwolili drzemiące w nich niskie instynkty dokonując publicznie linczu na Krystynie Jandzie, - bo wszyscy mogli się przekonać, kim są i co sobą reprezentują i do czego są zdolni pisowscy hunwejbini mający naturę zdziczałych bestii. A dokładniej mówiąc, kim nie są. Bo nie są, ani patriotami, ani antykomunistami, ani dobrymi chrześcijanami, ani ludźmi szanującymi tradycję, ani ludźmi myślącymi w kategoriach nowoczesności, - słowem ni pies, ni wydra, albo, jak kto woli nijaki i mentalnie zdegenerowany twór bez rodowodu.

Pamiętam, że zaszczuta Krystyna Janda broniła się wtedy, że dostała wiadomość z sanepidu, że jest akcja promująca szczepienia przeciwko COVID-19 organizowana przez Warszawski Uniwersytet Medyczny i o nic nie zabiegała. Z kolei WUM stwierdził, że dostał dodatkową pulę dawek od Agencji Rezerw Materiałowych i miał ją rozdysponować m.in. wśród znanych przedstawicieli kultury. 

I co?

Po roku, minister Dworczyk odkrywa Amerykę informując, że rząd jednak łaskawie zezwala na szczepienie poza kolejka niewykorzystanymi szczepionkami wszystkich chętnych, byle pełnoletnich, - jak leci.

Po roku!

Mam tedy na koniec pytanie do naczelnego politruka władzy nowogrodzkiej i szefa gabinetu politycznego premiera w jednej osobie niejakiego Marka Suskiego, czy przeprosi Krystynę Jandę za obrzydliwy paszkwil polityczny skierowany pod jej adresem, który zacytowałem na wstępie?

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum

Notka zamieciona pod dywan, pisowskie towarzystwo wzajemnego zachwytu nad samymi sobą nadal śni o wielkiej Polsce, której będą do stołu usługiwać Merkel i Putin, jeszcze raz się potwierdza maksyma, że na głupotę nie ma rady, - więc zapraszam Państwa do wysłuchania kultowej piosenki Elektrycznych Gitar - vide:  https://www.youtube.com/watch?v=_s4XutFKCA8


Zobacz galerię zdjęć:

Lubię to! Skomentuj79 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale