191 obserwujących
2756 notek
6012k odsłon
  1808   2

Morawiecki popełnił błąd zabierając ze sobą Kaczyńskiego do Kijowa

Kaczyński skradł show Morawieckiemu

Pytacie Państwo, dlaczego?

Odpowiadam:

Bo w europejskich i światowych mediach wyprawa kijowska była anonsowana jako wizyta przywódców państwowych Polski, Czech i Słowenii.

Oficjalnym przywódcą państwowym Polski jest premier Morawiecki, który jednak zabrał, a być może musiał zabrać ze sobą Jarosława Kaczyńskiego, który jak wszyscy wiedzą rzeczywiście rządzi Polską.

I co tu dużo mówić, zabranie Jarosława Kaczyńskiego do Kijowa nie tylko skradło show polskiemu Premierowi, lecz na domiar złego zdecydowanie obniżyło prestiż Morawieckiego w oczach opinii europejskiej i światowej, jako premiera w pewnym sensie marionetkowego.

Powiem więcej, nie mam wątpliwości, że zabranie Jarosława Kaczyńskiego do Kijowa zostanie w pewnych kręgach odebrane także, a być może przede wszystkim jako czysto pijarowski zabieg ratunkowy będącej w poważnych tarapatach partii Jarosława Kaczyńskiego, o czym nota bene powiedział wczoraj publicznie były członek Klubu PiS Jan Maria Jackowski.

Zaś w czasie konferencji prasowych w Kijowie dało się wyczuć, że premierzy Czech i Słowenii, z wojskowego punktu widzenia, -  niekonsultowane z NATO, a więc nieodpowiedzialne i powiedzmy otwarcie infantylne wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego potraktowali z kurtuazyjnym przyzwoleniem, lecz bez nadmiernego entuzjazmu.

Warto także zauważyć, iż na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Zełenskim, Jarosław Kaczyński odpowiadał na pytania dziennikarzy z taką pewnością siebie i charakterystyczną dla niego pretensjonalnie żoliborską "swadą", - że zażenowany premier Morawiecki zaakcentował na wszelki wypadek, że to premier Słowenii Janez Jansza był pomysłodawcą wyjazdu delegacji premierów do Kijowa.

Zdjęcie tytułowe również wiele mówi.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Lubię to! Skomentuj103 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale