159 obserwujących
1684 notki
3619k odsłon
2478 odsłon

GÓRALU CZY CI NIE ŻAL

Wykop Skomentuj11

 

Historia zatoczyła koło.
 
Znów władza straszy restrykcjami, dławi opozycję, na ulicach bariery odgradzające rządzących od rządzonych, większość mediów kłamie, szaleje drożyzna, a co najgorsze, postępuje zapaść standardów moralnych grożąca zniweczeniem wielowiekowego dziedzictwa Rzeczpospolitej.
 
Ludzie tracą nadzieję na lepsze jutro.
 
      Ale za każdym razem, gdy zbulwersowany pandemią rozmiękczania polskich mózgów tracę wiarę w Polskę, przywraca mi ją pieśń, którą zaintonował przed laty nasz kochany Papież.
 
      Śpiewam ją razem z Nim – posłuchajcie proszę w całości, to niecałe 5 minut, a najważniejsza kwestia jest na samym końcu.
 
 
      Zapadły mi w pamięć Jego słowa, które sobie przypominam w trudnych chwilach. Że człowiek młody musi być silniejszy od warunków, musząc się przez te warunki przedrzeć siłą przebicia, pojętą nie jako talent kombinowania, ale jako siła tkwiąca w człowieku i wynikająca z jego wartości, wobec których wszyscy muszą zamilknąć...”
 
Jan Paweł II zaśpiewał przed laty „Góralu czy ci nie żal” milionom Polaków. Na filmie widać entuzjazm, który gdzieś uleciał. Wciąż wierzę, że nie bezpowrotnie.
 
Krzysztof Pasierbiewicz
      (nauczyciel akademicki)
 
Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale