166 obserwujących
1743 notki
3833k odsłony
2307 odsłon

Nowoczesny patriotyzm Jarosława Kaczyńskiego

Wykop Skomentuj58

 

Niedawno w notce pt. "Kaczyński jest potrzebny Polsce" pisałem (http://salonowcy.salon24.pl/481739,kaczynski-jest-potrzebny-polsce), cytuję:
 
„Ileż to razy pijarowcy Donalda Tuska i cynicy z Gazety Wyborczej bili Jarosława Kaczyńskiego niżej pasa, a sędziowie udawali, że tego nie widzą.
 
Ileż nieczystych ciosów musiał przyjąć Prezes.
 
Na korpus - od brutalnie faulujących dziennikarskich hien: Olejnik, Kolendy-Zaleskiej, Lisa, Żakowskiego, Wołka, Szostkiewicza, Kuczyńskiego i nieustannie go punktujących jadowitą kpiną „satyryków” Szkła Kontaktowego.
 
Ile bolesnych ciosów dostał na wątrobę - od sprzedajnych lizusów z tytułami profesora: Kuźniara, Markowskiego, Krzemińskiego, Czapińskiego, Śpiewaka, Nałęcza et consortes, którzy go przedstawiali ludziom, jako ludojada pożerającego na śniadanie niemowlęta.
 
Ileż trafień na szczękę zaliczył - od politycznych rzezimieszków: Palikota, Nowaka, Sikorskiego, Grupińskiego, Olszewskiego...
 
No i ta straszliwa seria brudnych ciosów, jaką dostał w splot słoneczny od tandemu do mokrej roboty Miller – Anodina. 
  
Bili bezlitośnie. A gdy się tylko zachwiał, z trybun różowego salonu rozlegało się zdziczałe wycie: Złam mu szczenę!!! Wal go w potylicę!!! Wybij zęby!!! No bij!!! Zabij!!! Dorżnij!!! A że ludzi nietrudno podpuścić, rozpalona widownia wyła razem z nimi. A, gdy prezes schodził po walce do szatni, naśmiewał się z niego premier…
”, koniec cytatu.
 
A mimo to, na dzisiejszej konferencji prasowej pan Jarosław Kaczyński zaapelował do wszystkich Polaków z prośbą by trzymali kciuki za Donalda Tuska, żeby mu się udało na unijnym Szczycie.
 
Niedawno pisałem również w notce "Dziesięć grzechów partii Jarosława Kaczyńskiego" (http://salonowcy.salon24.pl/483007,dziesiec-grzechow-partii-jaroslawa-kaczynskiego), za co mi się nota bene solidnie oberwało od starszego pokolenia "pisowców", cytuję"
"Dlatego uważam, że ludzie Jarosława Kaczyńskiego powinni zmodyfikować pojęcie „patriotyzmu”. A mówiąc konkretnie, powinni patriotyzm traktować, nie jak dotąd, wyłącznie w kategoriach walki zbrojnej w obronie ukochanej ojczyzny, lecz także, a może nawet głównie, w kategoriach obrony suwerenności ekonomicznej naszego państwa. Chodzi mi o zmodernizowany patriotyzm, który musi być kompatybilny z polityką finansową Europy i Świata. Skoro przystąpiliśmy do Unii Europejskiej musimy spełnić ten wymóg.
Jednakże obawiam się, że starszemu pokoleniu będzie trudno się przestawić na nowe myślenie. Oscar Wilde zawsze mówił, że „przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka” i wiedział, co mówi. Dlatego ostatnio coraz częściej piszę, że Jarosław Kaczyński musi rozpocząć wymianę prominentów starszej generacji na rozumiejących współczesny świat młodychludzi...
, koniec cytatu.

I pan Kaczyński pokazał, że jest wielkim graczem o wyostrzonym słuchu politycznym.
 
Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)
 
Wykop Skomentuj58
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale