echo24 echo24
3049
BLOG

TVN24 i TV Republika - telewizje nienawistnie obłąkane

echo24 echo24 Rozmaitości Obserwuj notkę 39

 

 

Usiłując się dowiedzieć, co się rzeczywiście dzieje w Polsce oglądam przemiennie TVN24 i TV Republika.

TVN24 

Patologicznie nienawidząca i nieszanująca wszystkiego, co prawicowe szczekaczka. Bajerancki wystrój studia i luzacki sposób bycia dziennikarzy. Wszyscy obowiązkowo estetyczni i uśmiechnięci. Dominujący nastrój to poczucie sukcesu. Tuba propagandowa partii rządzącej. Tendencyjnie dobierane i pokrętnie interpretowane wiadomości. Bezustanna i monotematyczna nagonka na opozycję prawicową i Jarosława Kaczyńskiego. Programy publicystyczne to ustawki, w czasie których wrogo i nienawistnie nastawiony do opozycji prawicowej dziennikarz rozmawia z gośćmi  zapraszanymi zawsze w proporcji 2 : 1 nie niekorzyść gościa reprezentującego opozycję, który zostaje w bardziej lub mniej elegancki sposób zakrzyczany. Dziennikarze prowadzący nie dopuszczają do głosu zaproszonego prawicowca, przerywają mu w pół słowa, a w przypadkach drastycznych wręcz go krytykują za niepoprawne politycznie poglądy. Autorytety moralne i eksperci dobierani są z klucza pro-rządowego. Większość dyskusji kończy się mniej lub bardziej prostacką kłótnią. I żadnej recepty na Polskę.

TV Republika

Chorobliwie nienawidzący i nieszanujący wszystkiego, co pro-rządowe megafon. Antyestetyczny wystrój studia i cierpiętniczy sposób bycia dziennikarzy. Wszyscy obowiązkowo przaśni i smutni. Dominujący nastrój to płaczliwe lub szydercze gorzkie żale. Tuba propagandowa głównej partii opozycyjnej. Tendencyjnie dobierane wiadomości. Bezustanna, monotematyczna i zazwyczaj nudna krytyka ekipy rządzącej i Donalda Tuska. Programy publicystyczne to ustawki, w czasie których wrogo i nienawistnie nastawiony do ekipy rządzącej dziennikarz rozmawia z gośćmi  zapraszanymi zawsze w proporcji 2 : 1 nie niekorzyść gościa reprezentującego stronę pro-rządową, który zostaje w bardziej lub mniej elegancki sposób zakrzyczany. Dziennikarze prowadzący nie dopuszczają do głosu zaproszonego reprezentanta ekipy rządzącej, przerywają mu w pół słowa, a w przypadkach drastycznych wyśmiewają za niepatriotyczne poglądy. Autorytety moralne i eksperci dobierani są z klucza pro-prawicowego. Większość dyskusji kończy się mniej lub bardziej prostacką kłótnią lub zawodzeniem i darciem szat w rejtanowskim stylu. I żadnej recepty na Polskę.

Ten sam temat w obu wymienionych stacjach jest z reguły przedstawiany i interpretowany w skrajnie różny sposób. 

A oglądając wymienione wyżej telewizje odnoszę czasem wrażenie, że nad Wisłą są dwie nienawidzące i nieszanujące się wzajemnie Polski, a politycy doprowadzili ludzi do choroby umysłowej zamieniwszy nasz kraj w jeden wielki dom wariatów. I coraz częściej myślę, że Polska weszła już w stan paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści i pogardy wszystkich do wszystkich.

Zbliża się Boże Narodzenie. Czas, w którym ludzie stają się dla siebie życzliwsi niż zwykle. Więc myślę, że nadarza się okazja by się zastanowić, jak uleczyć ciężko chorą Polskę - nim będzie za późno.  

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)

 

Patrz również:

DZIESIĘĆ GRZECHÓW PARTII JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

http://salonowcy.salon24.pl/483007,dziesiec-grzechow-partii-jaroslawa-kaczynskiego

 

 

echo24
O mnie echo24

emerytowany nauczyciel akademicki, tłumacz, publicysta, prozaik,

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości