168 obserwujących
2037 notek
4879k odsłon
2073 odsłony

Miętus i Syfon

Wykop Skomentuj171

UWAGA! Trudny przekaz, tylko dla kumatych!

Ilustracja teatralna z czasów kiedy Teatr Telewizji jeszcze był Teatrem - vide: https://www.youtube.com/watch?v=iX1_0xXh_cY (obejrzyjcie tę scenę do samego końca, bo naprawdę warto, a być może nawet zrozumiecie, czemu po wyborach 2015 Gombrowicz z kanonu lektur szkolnych na zbity pysk wyleciał)

Portal internetowy Salon24 newsvide: https://www.salon24.pl/newsroom/979334,washington-post-apeluje-do-trumpa-by-nie-przyjezdzal-do-polski-pisze-o-zamachu-na-demokracje informuje:

Washington Post" apeluje do Trumpa, by nie przyjeżdżał do Polski. Polska - zdaniem Hooper i Rohaca - łamie standardy, które mają przestrzegać państwa NATO. Ponadto, wizyta Trumpa w Polsce będzie uwiarygadniała łamanie demokracji przez PiS. - Najbardziej znaczące w tym "ataku od wewnątrz" NATO jest bezprecedensowe upolitycznienie polskiego sądownictwa. Chociaż rząd, pod presją Unii Europejskiej, wycofał się z niektórych drakońskich zmian, zdominowany przez PiS parlament dał ministerstwu sprawiedliwości nadzwyczajną władzę, która umożliwia wypchnięcie sędziów z sądów niższej instancji i stworzenia upolitycznionego ciała dyscyplinarnego z władzą prowadzenia postępowania przeciwko sędziom – włącznie z sędziami Sądu Najwyższego - takie argumenty padają na łamach "Washington Post"…

Mój komentarz:

Moim zdaniem prezydent Trump mimo wszystko przyjedzie do Polski.

Dlaczego?

Bo podobno gwoździem programu rzeczonej wizyty ma być gombrowiczowski pojedynek na miny w wykonaniu prezydentów: Dudy i Trumpa.

A jak chcecie Państwo obejrzeć zwiastun, to poklikajcie sobie przemiennie na dwie załączone fotki. 

Krzysztof Pasierbiewicz (emerytowany nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum

na wszelki wypadek zastrzegam sobie prawo autorskie do ksywki "Miętus i Syfon" nadanej przeze mnie tandemowi Donald Trump - Andrzej Duda.

Post Post Scriptum

Czyżby była jakaś interwencja? Dlaczego? Bo notka przez dwie godziny wisiała na SG na jedynce, aż tu nagle brzdęk,- i  jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki notka znikła. STOP! Admini stanęli na wysokości zadania, bo notkę można już znaleźć w zakładce: "Polityka - USA". STOP! Notka znów powróciła na SG. Jest smak! Zaś Adminom zwracam honor.

Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj171
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka