Podpisano odręcznie Podpisano odręcznie
638
BLOG

Nie wierzę!

Podpisano odręcznie Podpisano odręcznie Społeczeństwo Obserwuj notkę 41

Nigdy nie wrzucałam linków i cytatów, ale to co dzisiaj przeczytałam przerosło moje siły. Nie jestem w stanie tego ani opisać własnymi słowami, ani chyba nawet skomentować.

"Tomasz i Małgorzata Terlikowscy przekonują, że dziewczynki szczepione przeciwko wirusowi HPV, który powoduje raka szyjki macicy, będą bardziej swawolne seksualnie.

Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić program darmowych szczepień dla dziewcząt przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, czyli HPV. Wirus przenosi się drogą płciową, jest szczególnie groźny dla kobiet, gdyż powoduje raka szyjki macicy i może być powodem śmierci co drugiej Polki w wieku 15-44 lat. Szacuje się, że zakażonych nim może być nawet 80 proc. populacji.

Wirusa HPV można uniknąć w bardzo prosty sposób - wystarczy się zaszczepić. Resort zdrowia chce, by od stycznia 2017 r. szczepionka na HPV była darmowa, obowiązkowa i powszechnie dostępna (na razie trzeba za nią zapłacić aż 1200 zł). Tym bardziej, że jej skuteczność (sięgającą 97 proc.) potwierdzono w badaniach na kilkunastotysięcznej grupie kobiet.

Te argumenty nie przekonują Małgorzaty Terlikowskiej. Na portalu Fronda.pl ogłosiła, że swoich córek na pewno nie zaszczepi. Dlaczego? Bo najlepszą ochroną przed rakiem szyjki macicy jest posiadanie przez całe życie tylko jednego partnera seksualnego i małżeńska wierność. Co do szczepionki stwierdziła ona nawet, że... w ogóle nie udowodniono jej działania.

Terlikowskiej wtóruje jej mąż, Tomasz Terlikowski. Publicysta snuje teorię jakoby upowszechnienie szczepionki było prostą drogą do rozwiązłości polskich dziewczynek. A to jest nie dość, że niemoralne, to jeszcze groźne, gdyż mogą się one nabawić chorób wenerycznych. Terlikowskiemu nie podoba się też, że szczepionka miałaby być obowiązkowa, bo jako rodzic chciałby sam decydować o tym na co i kiedy szczepić dziecko.

W jaki sposób według Terlikowskich, można chronić się przed rakiem szyjki macicy? To proste - zamiast wykupować szczepionkę, przeznaczyć te pieniądze na kampanię promującą czystość i wierność małżeńską. Zdaniem Terlikowskiego będzie to długofalowa inwestycja, ale jej efektem będzie realny rozwój moralny społeczeństwa."

Komuś coś opadło poza rękami? Bo mnie chyba wszystko i to nie kwestia upału.

Jestem źle nastawiona do ludzkiej głupoty... Oj bardzo źle!

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo