Sawa
- Wstyd mnie ogarnia, kiedy słyszę, że ktoś, kto mieni się I prezesem SN, może o polskim państwie poza granicami kraju opowiadać takie rzeczy. - po prostu wstyd. - powiedział prezydent Andrzej Duda.
4 obserwujących
305 notek
124k odsłony
73 odsłony

Jaki senat w najbliższych latach? Jaka prezydentura?

Wykop Skomentuj3

Za portalem wp; Tomasz Grodzki ma został wspólnym kandydatem opozycji na stanowisko marszałka Senatu. Jak donoszą nieoficjalnie Onet i "Gazeta Wyborcza", decyzja zapadła na czwartkowym spotkaniu Grzegorza Schetyny, Włodzimierza Czarzastego i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

To moze być interesujacy pojedynek Karczewski - Grodzki. Lekarz kontra lekarz.

Już niebawem dowiemy sie jaki bedzie senat w najbliższych 4 latach. Springerowski (Axel Springer Polska Sp. z o.o.) Dziennik spekuluje na podstawie różnych przecieków, że Totalna Opozycja nie tylko chce pozbawić wygrywający PIS - 48  do 43 KO mandatów senatorskich w 100 osobowym Senacie - stanowiska marszałka,  ale też w ogóle wyrzucić z prezydium i rozdać stołki wice marszałków między siebie. Modelowa konfiguracja wg zasady wynikającej ze starego przyslowia siła złego na jednego. Takie po-ustawianie senatu oznacza, że w dalszym ciągu bedziemy mieli do czynienia z antyPiSem. Czarna to perspektywa w której nie ma miejsca na interes Państwa, interes obywateli, dbalość o poprawna legislaturę etc...

I pomyśleć, ze tuż za naszą zachodnią miedzą, nasi niemieccy sąsiedzi  dla dobra państwa i swoich obywateli przy podobnych niewielkich róznicach w wyniku wyborów potrafia tworzyć tzw. wielkie koalicje chadeków z socjalistam... My  w Polsce natomiast dajemy posłuch  różnym pieniaczom i watażkom którzy zaszczuwają  rozsądek w  polityce i propaństwowe działania,  jak chociazby reakcja TO na pozytywne wydarzenie w  sejmikach  śląskich  i dolnośląskich!

Hasła antyPiSu są puste jak bęben pułkowy (bęben dlatego tak głośny, bo próżny!)

W poszukiwaniu kandydatów do fotela prezydenckiego tez się dzieją dzieje;  Komorowski stawia na Kidawę Blońską, Tusk na Kosiniaka Kamysza. Biedroń na siebie... Nie mam tego nikomo za złe... Może nawet tak powinno być. Gdzies po katach w mediach niesie sie niesmiałym echem nazwisko Radka Sikorskiego.Debatuja nad swoim kandydatem Konfederaci.

Ja stawiam na Andrzeja Dudę! Duda ze wszystkich Prezydentów 30 lecia po 89 roku ma najlepszy wynik za I kadencję. Pracował dużo i dobrze. I czy sie to komu podoba czy nie,  to żaden z Prezydentów prócz Lecha Kaczyńskiego nie prowadził tak mądrej i efektywnej polityki zagranicznej! Ma na swoim koncie  kultowe zniesienie wiz do USA. Śmieszne są wypowiedzi Totalnych w tym i Komorowskiego w których usiłuje sie zdezawuować ten sukces...   przede wszystkim wizerunkowy i  honorowy!

Polska potrzebuje debaty! Wzajemnego wysłuchania. W żadnym razie debatą nie jest   jazgot, zaszczuwanie np. prawników wyłamujących się z mainstreamu sędziowskiego III RP.

Totalna Opozycja  obraziła się i nie wystawiła swoich kandydatów do TK. A przecież chociażby porównanie kandydatur. Wyeksponowanie ich byloby wartościa dodaną dla  polskiej demokracji. Kandydatury PIS są postponowane. Obrażane. Zero merytorycznych kontrargumentów. A przeciez chociazby Obie Panie profesor są prawniczkami o wiedzy prawniczej z najwyższej pólki. Są ponadto silnymi osobowościami co gwarantuje ich niezależność i to, że nie dadzą się zastraszyć. Pani Chojna Duch jest ponadto wysokiej próby  propaństwowcem.  O Panu Piotrowiczu sie nie wypowiadam - co do tej kandydatury mam mieszane uczucia...  ale wolno PiSowi zgłosić jego kandydaturę... wszak zyjemy w wolnym kraju  Komentarze totalnej opozycji są niemerytoryczne Poza tym nie zgłosili swoich kandydatów.

Czy czekanie na rozsądek i dbałośc o interes wyborców i państwa w polskiej debacie publicznej jest "czekaniem na Godota"?

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka