Kolejka do Kasy... foto:Piotr Szelągowski
Kolejka do Kasy... foto:Piotr Szelągowski
science-fiction66 science-fiction66
2619
BLOG

Szaleństwo polskich zakupów w Niemczech trwa…

science-fiction66 science-fiction66 Rozmaitości Obserwuj notkę 9

Na bazarach można w zasadzie już w całej Polsce kupić towary oryginalne z Niemiec. Pojawiły się też sklepy z tak zwana chemią z Niemiec. O lepszej czekoladzie z orzechami swego czasu pisał “Fakt”. Na czym polega fenomen zakupów tych towarów?

Jak zapytałem jednego z kupujących: “Po prostu ludzie chcą te towary kupować, jest lepsza jakość, co sami przetestowali”
Skąd jednak tak duże ilości kupowanych towarów? Po prostu: samochody przyjeżdżają z daleka nawet z pod ukraińskiej granicy (kiedyś będąc w Lwowie i mieszkając u Polaka na własne oczy widziałem niemiecki proszek do prania u niego – potwierdził że kupuje w Polsce…) i nie opłaca się jechać po jedną czy dwie sztuki…

Normalną praktyką jest “zrzutka” na tego typu zakupy w gronie znajomych…

Jak to jest jednak, że towary będące u nas w sklepach nie dorównują jakości i asortymentowi tym zza zachodniej granicy? Cóż, to jest jeszcze jedna z tajemnic naszego pięknego kraju…

Oczywiście “ofiarą” zakupów pada głównie legendarna niemiecka chemia, artykuły które są w promocji (w systemie tygodniowym) i słodycze (chociażby słynne czekolady z orzechami tzw. “okienka”). Zdarza się elektronika z wyprzedaży promocyjnych, artykuły sportowe, czy też tekstylia.
Kupujący potwierdzają wysoką jakość produktów. Sami ich używają na co dzień.

Cóż, czyżbyśmy nadal byli państwem z tak zwanym gorszym stosunkiem jakościowym tych produktów? Drugiej kategorii? Gdzie tkwi słynny “sęk”?

Scifi66

Na stronie źródłowej kilka fotografii:

bezprzesady.pl/aktualnosci/szalenstwo-polskich-zakupow-w-niemczech-trwa

 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości