Blog
bardzo ciekawy blog©
Stary Prokocim
Stary Prokocim blog ponownie otwarty
7 obserwujących 178 notek 115221 odsłon
Stary Prokocim, 7 czerwca 2017 r.

Gazeta Wyborcza napisała prawdę

Gazeta Wyborcza napisała prawdę (sic!)

Blogerka skazana za nazwanie byłego ministra z PiS-u „zabójcą"

We wtorek sąd odwoławczy utrzymał wyrok z pierwszej instancji skazujący na grzywnę Renatę R-K, krakowską blogerkę, komentującą na swoim blogu sprawy polityczne. Renata R-K musi zapłacić tysiąc złotych grzywny, wyrok zostanie też podany do wiadomości publicznej.

W obronie koniecznej

Sprawa dotyczy komentarza, jaki Renata R., krakowska blogerka, zamieściła pięć lat temu, nawiązując m.in. do głośnej w 2006 roku historii z udziałem ówczesnego posła PiS-u Dawida Jackiewicza, a do niedawna ministra skarbu.

Chodziło o śmierć mężczyzny, który w autobusie miał zaczepiać żonę i kilkuletniego syna Jackiewicza. Kobieta zadzwoniła wtedy po męża. Jadąc koło pętli autobusowej, wskazała mu osobę, która miała ją zaczepiać.

Jackiewicz twierdził, że próbując zatrzymać mężczyznę, usłyszał wulgarną odpowiedź, a potem nieznajomy się zamachnął. Według jego wersji „odepchnął wtedy mężczyznę, uderzając go lekko otwartą dłonią". Nieznajomy upadł. Wskutek doznanych obrażeń zmarł w szpitalu.

Wrocławska prokuratura umorzyła śledztwo, uznając, że ówczesny poseł PiS-u działał w obronie koniecznej. Decyzję podtrzymał sąd.

„…wyrok zostanie też podany do wiadomości publicznej”. A zatem dowiemy się, kto stoi za inicjałami „R-K”, bo ja np. nie mam zielonego pojęcia. Wiem tylko, że ma na imię Renata, że mieszka w Krakowie, że jest blogerką piszącą na tematy polityczne.

Szkoda, że GW nie napisała całej prawdy, czyli nie podała pełnego nazwiska (skoro wolno) bo co niektórzy mogą nabrać głupich podejrzeń…


Opublikowano: 07.06.2017 04:42. Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 04:43.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

nikt istotny

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @cabadygiel I damy!
  • @Adaś Niezgódka Całość poglądów Newtona na świat fizyczny to jego teoria, oparta na...
  • A niechby i wszystkie były fake newsami. To i tak nie zmienia faktu, że nie ma żadnej teorii...

Tematy w dziale