15 obserwujących
121 notek
184k odsłony
  598   3

Jak leczyć w domu covid-19? Rady prof. R. Flisiaka w dobie Omicrona.

W środowisku osób krytykujących stosowaną obecnie strategię "walki" z epidemią sc-2 w Polsce, czyli szczepionkową strategią "Jedynej Drogi", daje się często słyszeć opinię, że strategia ta nie uwzględnia zupełnie elementu leczenia, aktywnej świadomej interwencji mającej powstrzymać u zakażonych wystąpienie ciężkich powikłań. Mówi się często, że jest ona (ta strategia) jedynie bierną reakcją i oczekiwaniem na to co z pacjentem (często zaszczepionym) i jego zdrowiem zrobi rozwijający się swobodnie - w przypadku osób o słabszej odporności - wirus. To środowisko, składające się także z osób z tytułami prof. medycyny, krytykujące dogmatyzm "Jedynej Drogi",  wskazuje także na brak stosowania terapii covidowej na wczesnym etapie choroby, jako jedną z głównych przyczyn wysokiego poziomu zgonów w Polsce

Być może właśnie z powodu tej krytyki, ale głownie z powodu wzbierającej w Polsce V fali epidemii, Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, prof. Flisiak kilka dni temu, w trosce i poczuciu odpowiedzialności za los wielu zakażonych w najbliższej przeszłości Polaków, przekazał w mediach informacje o tym "JAK LECZYĆ Covid-19 W DOMU?". Profesor R. Flisiak był także jednym z członków Rady Medycznej przy Premierze RP, którzy ostatnio, w proteście przeciw bezczynności rządzących wobec nasilających się skutków epidemii w Polsce, zrezygnowali z doradzania. Można zatem sądzić, że jego opinia, jako wybitnego naukowca i eksperta, podzielana była przez większość członków Rady.

Zatem co ma do powiedzenia Prezes, prof. R. Flisiak, na temat leczenia zakażenia we wczesnej fazie - na wypadek gdybyś się Szanowny Czytelniku zakaził? Posłuchaj:

"Na pewno należy pić dużo wody, bo to zalecamy przy wszelkich infekcjach, szczególnie z gorączką. Można oczywiście stosować leki przeciwgorączkowe, które poprawią nasze samopoczucie - tłumaczy prof. Flisiak. - Poza tym należy starać się nie rezygnować z regularnego jedzenia - dodaje. - Warto obserwować swój stan i wyposażyć się w pulsoksymetr do kontroli saturacji. Jeżeli pojawi się duszność, trzeba reagować - podsumowuje. "

Prof. R. Flisiak formułuje także wiele wskazówek dotyczących tego, czego absolutnie robić w sytuacji zakażenia nie wolno, a mianowicie:

"Nie wolno brać samowolnie antybiotyków, trzeba skonsultować ich przyjmowanie z lekarzem. - Nie wolno także przyjmować glikokortykosteroidów w początkowej fazie jakiejkolwiek choroby wirusowej - był taki moment, że wiele osób wpadło na pomysł stosowania deksametazonu - to paliwo dla wirusa, który się namnaża, więc taki lek wręcz przedłuża infekcję, choć może poprawić nasze samopoczucie - wyjaśnia."  

Podsumujmy zatem te pożyteczne porady Profesora polskiej medycyny, wynajmowanego przez Polaków do ich leczenia (jak widzimy nie na darmo), prof. R. Flisiaka: pijcie Czytelnicy wodę, jak będzie gorączka to weźcie paracetamol (lub inny lek przeciwgorączkowy), regularnie jedzcie, obserwujcie co się dzieje a jak nadejdzie duszność - to REAGUJCIE. Mam nadzieję, że teraz większość czytelników poczuła się bezpieczniej.

Żeby jednak wszytko było jasne, muszę dodać, że to nieprawda, że członkowie Rady Medycznej dopiero teraz udzielają tych jakże cennych rad. To co wypowiedział Prezes, prof. R. Flisiak pokrywa się niemal w 100 procentach z tym co przedstawiciele Rady Medycznej mówili w marcu ubiegłego roku, czyli w trakcie "III fali". Drobna różnica polega na tym, że w marcowych poradach komponent tego, czego NIE MOŻESZ STOSOWAĆ - drogi czytelniku, był o wiele bardziej rozbudowany, składał się aż z 8 punktów, w tym 6 wymieniano na początku "Zaleceń".

https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/leczenie-koronawirusa,jak-leczyc-covid-19-w-domu--aktualne-zalecenia,artykul,51063884.html

Jak zatem widzimy, wszelkie plotki i ohydne pogłoski o tym, że polska medycyna, po dwóch latach epidemii, ma niewiele do zaoferowania pacjentom poza - nie zawsze niestety skuteczną - terapią w szpitalach są nieprawdziwe. A ci którzy je powtarzają są osobami, które do pięt nie dorastają wybitnym naukowcom z Rady Medycznej i tym, którzy leczeniem covid, "na wzór protokołu" prof. R. Flisiaka, zajmują się. My naprawdę mamy wybitnych i wrażliwych lekarzy! To jest nasza elita. 

Opis wypowiedzi prof. R. Flisiaka o sposobie leczenia covid zaczerpnięty z:

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-jak-sie-leczyc-w-domu-przy-lagodnym-przebiegu-covid-19-lekar,nId,5781597#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox


Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale