3 obserwujących
229 notek
323k odsłony
350 odsłon

UEFA przekłada mistrzostwa EURO na 2021 rok

Piłkarskie mistrzostwa Europy zostały przełożone na 2021 rok. Fot. PAP/EPA/PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV
Piłkarskie mistrzostwa Europy zostały przełożone na 2021 rok. Fot. PAP/EPA/PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV
Wykop Skomentuj10

Piłkarskie mistrzostwa Europy zostały przełożone na 2021 rok - wynika z nieoficjalnych informacji po wideokonferencji UEFA z 55 narodowymi federacjami, a także przedstawicielami lig, klubów i zawodników. Powodem zmiany terminu jest rozprzestrzeniający się koronawirus. 

Informację o przesunięciu o rok mistrzostw Europy podały m.in. Norweska Federacja Piłkarska na Twitterze, a także światowe media.  

Przesunięcie na lato przyszłego roku turnieju ma pozwolić na dokończenie w tym sezonie rozgrywek ligowych i pucharowych.

Decyzja ma zostać wieczorem oficjalnie zatwierdzona przez Komitet Wykonawczy UEFA.

Nyon, Szwajcaria, siedziba Komitetu Wykonawczego UEFA, koronawirus
Nyon, Szwajcaria, siedziba Komitetu Wykonawczego UEFA. Fot. PAP/EPA/LAURENT GILLIERON

Mecze Euro 2020 miały odbywać się od 12 czerwca do 12 lipca w 12 miastach z 12 krajów Europy: Rzymie, Monachium, Amsterdamie, Kopenhadze, Bilbao, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Budapeszcie, Baku, Glasgow, Dublinie i Londynie. 

Inaugurację zaplanowano w Rzymie, a decydującą fazę (półfinały i finał) - w Londynie. 

Pandemia koronawirusa skomplikowała jednak plany Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Trudno było sobie bowiem wyobrazić organizację za niespełna trzy miesiące turnieju na tak dużym obszarze - to oznaczałoby chęć przemieszczania się tysięcy kibiców po całej Europie, a obecnie wiele krajów zamyka granice.

Polscy piłkarze po ubiegłorocznym losowaniu w Bukareszcie trafili do grupy E - z Hiszpanią, Szwecją oraz drużyną ze ścieżki barażowej - Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub Irlandią. Ostatni rywal miał być wyłoniony pod koniec marca, ale obecnie to niemożliwe. 

Dwa mecze Polaków miały odbyć się w Dublinie - 15 czerwca ze zwycięzcą barażu oraz 24 czerwca ze Szwecją, a jeden w Bilbao – 20 czerwca z Hiszpanią.

KW

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport