3 obserwujących
320 notek
429k odsłon
  183   0

PKN ORLEN na dłużej sponsorem strategicznym PKOl

PKN ORLEN nadal będzie wspierało polskich olimpijczyków. Fot. PAP/Leszek Szymański
PKN ORLEN nadal będzie wspierało polskich olimpijczyków. Fot. PAP/Leszek Szymański

PKN ORLEN pozostanie sponsorem strategicznym PKOL i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej przez kolejne cztery lata - poinformował prezes koncernu Daniel Obajtek. 

Współpraca Polskiego Komitetu Olimpijskiego i PKN ORLEN trwa od 2017 roku i będzie kontynuowana przynajmniej do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. - PKN Orlen jest strategicznym sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, zapewniając olimpijczykom długofalowe i stabilne wsparcie finansowe - podkreślono w oświadczeniu płockiej spółki. 

Daniel Obajtek przypomniał, że w ciągu ostatnich trzech lat wsparcie dla polskich sportowców zwiększyło się o 100 proc. PKN ORLEN nie zmienił też strategii w 2020 roku, gdy wybuchła pandemia koronawirusa. Związki sportowe, kluby i zawodnicy mogli liczyć na pomoc koncernu, by bez przeszkód powrócić na stadiony sportowe.  

- Mam satysfakcję, że przez następne cztery lata PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskie. Warto podkreślić też, że nasza postawa w trakcie pandemii ma bezpośredni wpływ na postrzeganie całego koncernu - chwalił strategię obraną przez paliwowego giganta Obajtek. 

Badanie pracowni Wavemaker z września ub. r. było bardzo pozytywne dla wizerunku PKN ORLEN. Okazało się, że państwowa spółka kojarzy się respondentom najmocniej w zaangażowanie w walce ze skutkami pandemii koronawirusa - przytoczono w komunikacie. Pierwszy raz w historii Igrzysk Olimpijskich, przełożono zawody w Tokio 2020 na ten rok. Sportowcy zmierzą się w dyscyplinach olimpijskich od 23 lipca 2021 r. do zamknięcia zawodów 8 sierpnia.

Jak wyjaśniono, oprócz wsparcia finansowego, porozumienie obejmuje też edukację z dziedziny olimpijskiej, opiekę nad zawodnikami, promocję postaw fair-play oraz rozpowszechnianie zdrowego trybu życia. PKN ORLEN i PKOl nie ujawniają kwot z zawartego kontraktu, ale obie strony są wyraźnie zadowolone z wytężonej współpracy.

- PKN Orlen ma ogromny wkład w każdy olimpijski medal, budowanie narodowej dumy i wspólnoty oraz szerzenie olimpijskich wartości. Jestem przekonany, że nasza wieloaspektowa współpraca przyniesie korzyści obu stronom i razem budujemy siłę polskiego sportu - zaznaczył Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jego zdaniem, wsparcie PKN ORLEN pozwoli na osiągnięcie głównego celu: udział polskiej reprezentacji sportowców w Tokio. 

GW

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka