Sensacja! Lukas Podolski w polskim klubie?

Lukas Podolski, fot. Twitter/profil Lukasa Podolskiego
Lukas Podolski, fot. Twitter/profil Lukasa Podolskiego
Lukas Podolski prowadzi rozmowy z Górnikiem Zabrze. Byłym piłkarzem m.in. Bayernu Monachium interesują się także inne kluby nie tylko z Europy.

Od Bayernu do Górnika?

Lukas Podolski od zawsze kibicował Górnikowi Zabrze. Występował w wielkich klubach w Europie, w tym m.in. Bayernie Monachium, Arsenalu, Interze Mediolan czy Galatasaray Stambuł. W latach 2004–2017 grał w reprezentacji Niemiec. 36-latek zapowiadał, że chciałby zakończyć karierę w barwach klubu ze Śląska. 

Sensacyjną informację o rozmowach Podolskiego z Górnikiem przekazał na Twitterze włoski dziennikarz, Fabrizio Romano, który słynie z tego, że jest dobrze poinformowany.

Górnik podobno złożył już Podolskiemu ofertę i czeka na ostateczną decyzję ze strony zawodnika.

Polecamy:

Podolski w "Mam Talent"

Piłkarz otrzymał jeszcze oferty z ligi tureckiej i katarskiej, a także z meksykańskiego Queretaro FC i brazylijskiej Fortalezy EC. 

Ostatnio grał w barwach Antalyasporu. Od lipca nie jest związany żadnym kontraktem. Niedawno pojawiły się informacje, że będzie członkiem jury w niemieckim programie "Mam Talent". Sportowiec zastąpi Dietera Bohlena z Modern Talking.

Podolski zaangażował się również w działalność biznesową. Wspólnie ze znajomym Turkiem prowadzą kilkanaście kebabiarni w Kolonii i okolicach. Jest również właścicielem dwóch lodziarni.

Piosenki o Lukasie Podolskim

Lukas Podolski urodził się w 1985 roku w Gliwicach. Jego ojciec też był piłkarzem. Do Niemiec przeprowadził się z rodzicami w 1987 roku, ale nie zerwał kontaktu z krajem. Ożenił się z Polką, mają dwoje dzieci.

Niemiecki fan napisał przed laty piosenkę o swoim idolu - zobacz song o Lukasie Podolskim.

W Polsce również powstała hip-hopowa opowieść o polsko-niemieckim zawodniku.


ja

Zobacz także:

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport