Tokio 2020. Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal olimpijski

Tokio 2020. Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal olimpijski. Fot. Leszek Szymański PAP
Tokio 2020. Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal olimpijski. Fot. Leszek Szymański PAP
Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal olimpijski na igrzyskach olimpisjkich w Tokio! Biało-czerwoni w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński czasem ustanowili 3:09.87 rekord Europy i rekord olimpijski!

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w finale poprawili rekord Europy czasem 3.09,87. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie.

Tokio 2020. Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal olimpijski

Polacy biegli w finale w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Ich czas jest rekordem Starego Kontynentu, a także rekordem olimpijskim. Świetnie na ostatnie zmianie zaprezentował się Duszyński, który ruszał na ostatnie 400 m na trzeciej pozycji.

Biało-czerwoni już w półfinale pokazali, że są niesamowicie mocni. Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Duszyński czasem 3.10,44 poprawili w piątek rekord Europy. Już wówczas mówili, że przetrwa on tylko 24 godziny, a w finale będzie "gruby medal". Jak powiedzieli, tak zrobili.

Polska sztafeta mieszana 4x400 m ze złotym medalem! Konkurencja zadebiutowała na igrzyskach

Sztafeta mieszana 4x400 m debiutowała w Tokio w programie igrzysk. Polacy zostali więc pierwszymi mistrzami olimpijskimi w tej konkurencji.

MD

Lubię to! Skomentuj110 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport