Polska reprezentacja pokonała na Tarczyński Arena we Wrocławiu reprezentację Walii 2:1. Źródło: PAP/Maciej Kulczyński

Polacy rozpoczynają od zwycięstwa Ligę Narodów UEFA. Polska-Walia 2:1

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Polska reprezentacja pokonała na Tarczyński Arena we Wrocławiu reprezentację Walii 2:1 w meczu inaugurującym tegoroczną Ligę Narodów UEFA. Bramki dla Polski zdobyli Jakub Kamiński i Karol Świderski. Jedyną bramkę dla Walii zdobył natomiast Jonny Williams, popisując się strzałem zza pola karnego.

Dość słaba pierwsza połowa wykonaniu Polski

Polacy już w 4. minucie mieli znakomitą sytuacje bramkową. Piotr Zieliński jednak po centrze Mateusza Klicha nie trafił głową w światło bramki. Na początku reprezentacja Polski była częściej w posiadaniu piłki, lecz po kilkunastu minutach Walia przejęła inicjatywę. Wyspiarze długo i dokładnie rozgrywali piłkę, a Biało-Czerwoni nie potrafili jej odzyskać.

Robert Lewandowski, który był pozbawiony podań często musiał cofać się po piłkę. Tak było m.in. w w 20. minucie, kiedy to po indywidualnej akcji napastnika Polski znakomitą interwencją popisał się bramkarz reprezentacji Walii Danny Ward.

Walia, która przeważała w pierwszej połowie nie mogła sfinalizować żadnej ze swojej akcji. Pod koniec pierwszej połowy natomiast pokazał się pomocnik reprezentacji Polski Tymoteusz Puchacz, ale Adam Buksa nie zdążył dostawić nogi po jego dośrodkowaniu.

Rezerwowi dali zwycięstwo Polsce

W drugiej połowie Walia zaczęła napierać jeszcze bardziej na polską bramkę. Kamil Grabara obronił uderzenie Rabbi Matondo, ale w 52. minucie polski bramkarz zawalił przy strzale Jonathana Williamsa i wpuścił bramką zza pola karnego.

Polacy nie potrafili podejść pod bramkę Warda aż do 72. minuty. To właśnie wtedy rozgrywający słabe spotkanie Puchacz zagrał do Kamińskiego, a ten po krótkim zwodzie uderzył w światło bramki. Zasłonięty bramkarz reprezentacji Walii nie miał szans na obronę i na tablicy pojawił się wynik 1:1.

Walijczycy po stracie bramki stracili pewność siebie. Wykorzystał to na pięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry rezerwowy Karol Świderski dobijając piłkę do bramki po zablokowanym strzale Roberta Lewandowskiego. W końcowych minutach goście zaatakowali, ale nic już nie wskórali.

Polska - Walia 2:1

Polska: Kamil Grabara – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Tymoteusz Puchacz (75. Nicola Zalewski) – Mateusz Klich (61. Szymon Żurkowski), Grzegorz Krychowiak (81. Kamil Grosicki), Jacek Góralski (61. Jakub Kamiński) – Piotr Zieliński – Robert Lewandowski, Adam Buksa (74. Karol Świderski).

Walia: Danny Ward (46. Wayne Hennessey) – Chris Gunter, Chris Mepham, Rhys Norrington-Davies – Dylan Levitt, Joe Morrell, Matthew Smith, Wesley Burns (62. Neco Williams), Jonathan Williams (77. Sorba Thomas) – Kieffer Moore (46. Mark Thomas Harris), Daniel James (46. Rabbi Matondo).

Bramki: Jakub Kamiński 72., Karol Świderski 85. – Jonny Williams 52.

Żółte kartki: Bartosz Bereszyński – Joe Morrell, Rhys Norrington-Davies.

Spotkanie Polska-Walia inaugurowało trzecią edycję piłkarskiej Ligi Narodów UEFA. Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza będzie starała utrzymać się w najwyższej dywizji. W grupie oprócz wspomnianej Walii występują jeszcze faworyzowane Belgia i Holandia.

Polacy następne mecze rozegrają na wyjeździe z Belgią w środę 08.06 czerwca i Holandią w sobotę 11.06. Trzy dni później znowu zagrają w Polsce, na PGE Narodowy, gdzie w rewanżowym pojedynku podejmą Belgię.