Piłkarze Legii Warszawa odpadli z rywalizacji o awans do Ligi Mistrzów. Fot. PAP/EPA/JAKUB GAVLAK

Piłkarska Liga Mistrzów. Legia odpadła w drugiej rundzie kwalifikacji

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 19

Piłkarze Legii Warszawa odpadli z rywalizacji o awans do Ligi Mistrzów. Polski zespół wprawdzie wygrał na wyjeździe ze Spartakiem Trnawa 1:0 (0:0) w rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacji, ale w pierwszym spotkaniu przegrał u siebie 0:2.

Legia będzie jeszcze walczyć o fazę grupową Ligi Europy.

Spartak Trnawa - Legia Warszawa 0:1 (0:0).

Piłkarze Legii, grając przez większość meczu w dziesiątkę, a w końcówce nawet w dziewięciu, pokonali na wyjeździe Spartaka Trnawa 1:0 (0:0), ale odpadli w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Przed tygodniem w Warszawie przegrali z mistrzem Słowacji 0:2.

Koniec marzeń o fazie grupowej Ligi Mistrzów. Źródło: x-news

W 37. minucie za dwie żółte kartki z boiska usunięty został Czarnogórzec Marko Vesovic. Mimo gry w osłabieniu w 63. Hiszpan Inaki Astiz wykorzystał dośrodkowanie rodaka Carlitosa i dał mistrzom Polski prowadzenie.

W 85. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Chorwat Domagoj Antolic, który także musiał opuścić plac gry. W dziewiątkę legioniści nie byli już w stanie zdobyć drugiej bramki, stracili więc szansę awansu do fazy grupowej Champions League.

Teraz wezmą udział w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej, w której trafią albo na luksemburski F91 Dudelange, albo na Dritę z Kosowa (2:1 w pierwszym meczu).

We wtorek awans do trzeciej rundy kwalifikacji LM wywalczyły, obok Spartaka, także macedońska Skendija Tetowo oraz mistrz Chorwacji Dinamo Zagrzeb, prowadzony przez byłego trenera Lecha Poznań Nenada Bjelicę.