27 obserwujących
1012 notek
378k odsłon
  114   1

Nowy gubernator stanu Wirginia w USA, Glenn Youngkin z Partii Republikańskiej znosi obostr

Grzegorz Braun

Nowy gubernator stanu Wirginia w USA, Glenn Youngkin z Partii Republikańskiej podczas pierwszego dnia urzędowania znosi obowiązek noszenia masek w szkołach oraz obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla pracowników stanowych!

Wśród pierwszych decyzji gubernatora znalazło się cofnięcie przymusu maseczek w szkołach, przywrócenie „wolności indywidualnych i prywatności poprzez cofnięcie przymusu dotyczącego szczepień dla wszystkich pracowników publicznych” oraz podpisanie dekretu powstrzymującego propagandę o tzw. krytycznej teorii dziejów, czyli nowej rasistowskiej ideologii, której uliczną awangardą jest przestępczy ruch Black Lives Matter. Gubernator zapowiedział także zerwanie z polityką zdalnego nauczania, podkreślając jego szkodliwość dla dzieci.

Glenn Youngkin podkreślił, że za jego rządów realizowana będzie klasyczna amerykańska zasada ograniczania interwencji rządu w życie gospodarcze i społeczne, a przy okazji zapowiedział program „Wirginia otwarta dla biznesu”.

– A żeby było jasne, duch Wirginii to nie rząd, który decyduje za nas, co jest dla nas najlepsze. Ale raczej odzwierciedla on wolę ludzi. Jest to obrona i ochrona praw gwarantowanych przez naszą konstytucję. Oraz rząd i wybrani przywódcy, którzy będą pracować dla idei „My, Naród” – mówił Youngkin w pierwszym przemówieniu.

Źródło: pch24.pl


image

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale