66 obserwujących
522 notki
461k odsłon
187 odsłon

Wg M.Kidawy-Błońskiej: J. Kaczyński - "Poland First"- to zarzut czy pochwała?

Wykop Skomentuj3

"Kidawa-Błońska o prezesie PiS: Jemu zależy tylko na Polsce."


(...)Kandydatka Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa-Błońska udzieliła wywiadu dziennikarzom TVN. Wypowiadała się o Jarosławie Kaczyńskim. Oceniła, że prezesowi PiS nie zależy mu „na świecie”. – Jemu zależy tylko na Polsce – powiedziała.(...)

https://www.tvp.info/46303947/kidawablonska-o-prezesie-pis-jemu-zalezy-tylko-na-polsce-wideo

Mottem prezydentury D.Trumpa było i jest hasło: "AMERICA FIRST"("NAJPIERW AMERYKA").

Motto to jest różnie interpretowane przez różnych ludzi, w zależności od ich poglądów.

D. Trump – jako Amerykanin – z całą powagą mówi: „America First”, co znaczy, że interesy narodowe mają iść przed jakimiś globalistycznymi czy kosmopolitycznymi mrzonkami.

Jaki jest istotny sens patriotycznego sloganu: „America First”?  Oznacza on, iż dla USA absolutne pierwszeństwo muszą mieć interesy Ameryki, amerykańskiego biznesu i amerykańskich pracowników, amerykańskich obywateli. Przed wszelkimi innymi racjami i interesami.

Podobnie-  "POLAND FIRST"(NAJPIERW POLSKA") - uważa J.Kaczyński, co podziela bardzo wielu zwolenników PIS-u, ale  powinien on wiedzieć( i odpowiednio reagować), że nie wszystko to co jest priorytetem i dobrem dla Ameryki, musi też być dobre dla Polski, tym bardziej, że USA ma interesy globalne a Polska co najwyżej regionalne i działają w geopolityce w różnych "kategoriach wagowych".

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo