69 obserwujących
616 notek
519k odsłon
  756   0

Nowy porządek światowy - strategiczne gry o Afrykę

image



Afryka + EURAZJA = Afro-Eurazja czyli największa wyspa świata.

Każde mocarstwo, które kontrolowałoby Afro-Eurazję czyli Największa Wyspę Świata, kontrolowałaby dobrze ponad 50% światowych zasobów. Wielkość i centralna pozycja Heartlandu(kontrolowanego przez Rosję) sprawiły, że stała się ona kluczem do kontrolowania Największej Wyspy Świata.

Marzył o tym Napoleon, marzyli i marzą globaliści finansując Rewolucję Październikową w 1917 roku, mającą „ogarnąć ludzki ród”, potem finansując Hitlera i jego „Tysiącletnią Rzeszę”, by po IIWŚ na gruzach Europy realizować ideę „zjednoczonej Europy” (zaczynając od „Planu Marshalla”, wspólnot gospodarczych, po UE po zwycięskiej zimnej wojnie).

Potem przyszedł czas na realizację projektu EURAZJI czyli konfederacji UE i Rosji, by wreszcie zapanować nad sercem Największej Wyspy Świata czyli Hartlandem(Rosją).

Plany te przerwała klęska polityki resetu USA-Rosja w 2013 roku.

Obecnie trwa walka o Afrykę.

Rosja planuje założyć bazę morską w Sudanie, jako element  rywalizacji w globalnej grze o wpływy z USA/Zachodem, Chinami i graczami z Bliskiego Wschodu takimi jak Turcja, Arabia Saudyjska, Izrael.

Rosyjskie władze poinformowały, że w połowie tygodnia podpisały z władzami Sudanu porozumienie umożliwiające im stworzenie nad Morzem Czerwonym w Port-Sudan bazy „zabezpieczenia techniczno-materiałowego” dla ich okrętów wojennych, w tym o napędzie atomowym.

Projekt umowy przedstawiony prezydentowi Putinowi przez rząd przewiduje bazę  dla maksymalnie czterech okrętów i 300 żołnierzy. 

Baza zwiększyłaby  zdolność Rosji do rozszerzenia swych wpływów na Bliski Wschód, Afrykę i wschodnią część Morza Śródziemnego(po zdolnościach jakie dają rosyjskie bazy w Syrii:

- morska w Tartus

- lotnicza w Humajmim(ostatnio władze syryjskie zgodziły się na przyznanie Rosji dodatkowych wód lądowych i przybrzeżnych w celu rozbudowy tej  bazy wojskowej)

Od wielu już lat obiektem ekspansji gospodarczo militarnej Chin jest Afryka a od kilku lat bardzo aktywna na Bliskim Wschodzie i w Płn. Afryce jest też Turcja(np. Libia).

Ta koncentracja interesów i rywalizacja o wpływy głównych mocarstw światowych w regionie Bliskiego Wschodu i w Afryce, może doprowadzić do militarnych  konfliktów(takich wojen zastępczych, jakie były prowadzone na świecie w epoce zimnej wojny).

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka